KD Svět
Město Český Brod

Aktuality

Remember Karel Kryl - koncert

Čtvrtek 11. dubna 2019 od 19:00 hodin v KD Svět. 

Koncert Remember Karel Kryl složený z hitů básníka s kytarou Karla Kryla, který vždycky stál na straně svobody slova v podání blues-folk-rockového dua Pavla Foltána a Petra Bubláka. Koncert doplní křest knihy Pavla Foltána Karel mezi námi, která vyšla v prosinci 2018. 

Předprodej 230 Kč, na místě 280 Kč. K zakoupení v našem Infocentru, Arnošta z Pardubic čp. 1, nebo on line vstupenka na goout.cz.

 

Dvouhodinový koncert hitů Karla Kryla stojí na dlouhodobých přátelských vazbách a spolupráci Karla Kryla s Pavlem Foltánem z let 1990 až 1994. Pavel Foltán je brněnský písničkář, působící na naší folkové scéně od roku 1972, profesionálně pak od roku 1982 pod tehdejší brněnskou uměleckou agenturou.

Scénář pořadu napsal Pavel Foltán již v roce 1995, tehdy jako text-appel, stojící na nepublikovaných esejích a statích Karla Kryla včetně korespondence s Pavlem Foltánem. Krátce nato měl pořad premiéru a reprízy byly v mnoha divadlech.

V roce 1973 byl producentem a hlavním dramaturgem finále soutěže Porta, které se tehdy konalo v Mariánském údolí v Brně-Líšni. Rovněž vedl redakci čtvrtletníku Portýr, která tehdy sídlila v Brně. Dnes Foltán s Bublákem tvoří brněnsko-pražskou sekci blues-folk-rockové kapely Foltán band.

Zdroj.

09.11.18 Aktuality
Copyright © Město Český Brod, 2005-2019 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist