Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

Radosti a strasti našich škol

Město Český Brod se rozhodlo zpracovat projekt na rozvoj a zkvalitňování vzdělávání na základních školách ve spádové oblasti města a požádat o podporu z Operačního programu vzdělávání pro konkurenceschopnost MŠMT. Projekt, který je v souladu se schválenou strategií města, by se měl týkat hlavně spolupráce vzdělávacích institucí a také poradenství žákům ohrožených školním neúspěchem.

Záměrem projektu je nejen podpora žáků, ale i podpora pedagogů partnerských škol. Do projektu je zapojeno 9 základních škol z ORP Český Brod a navíc ZŠ z Kostelce nad Černými lesy, kam dojíždí žáci z Krupé. Na projektu spolupracuje i významný hráč v oblasti vzdělávání, občanské sdružení Step by Step ČR.

V rámci projektu vznikne v Českém Brodě i oblastní školní poradenské centrum pro využití žáků základních škol. Toto centrum by mělo být umístěno v domě, kde již nyní pracuje rodinné centrum Kostička. Centrum bude sloužit pro různé potřeby našich žáků a stane se působištěm odborných pracovníků z oboru logopedie, psychologie a speciální pedagogiky. Současně by měla být vypracována i strategie základního vzdělávání v spádové oblasti obce s rozšířenou působností Český Brod.

16.01.14 Z města
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist