Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

Radniční zahrada pro všechny

Radniční zahrada - Foto: Rostislav VodičkaPod názvem „Radniční zahrada pro všechny“ si mnozí z Vás asi nepředstaví, co všechno se v doposud nevyužívané a zanedbané zahradě mezi budovami radnice a sokolovny  změní.

Kromě kácení stromů, které je velkou částí...

veřejnosti pochopitelně vnímáno značně negativně, budou v zahradě probíhat aktivity stávající stav již jen zlepšující. Litinový plot bude sejmut, staré vrstvy nátěrů a rzi odstraněny, kovář opraví poškozené díly a plot bude opatřen novou povrchovou úpravou. Mezitím bude opravena podezdívka vč. kamenných korun a do takto opravené podezdívky budou nově vsazeny opravené a povrchově ošetřené litinové díly plotu. Rovněž bude opravena vstupní branka a branka na dvůr radnice.

Součástí celého projektu jsou i sadovnické úpravy celé zahrady, jejichž návrh můžete vidět na připojeném výkresu. Místo vykácených dřevin bude vysazen jeden dominantní strom – jerlín japonský, do volného prostoru vysadíme další dominantní dřeviny – dřín a hloh a součástí sadovnických úprav budou i výsadby keřů a trvalek. Samozřejmostí je výsev nového trávníku s vysazením cibulovin.

Celková kompozice bude obsahovat i chodník vydlážděný z kamenných odseků (tzv.“štětový“), lavičky (standardní i teenagerovské), odpadkové koše, zakrytí studny dřevěným bedněním a pro „nezbedné“ děti instalujeme akrobatický herní prvek.

Celý prostor radniční zahrady bychom rádi nabídli nejen dětem čekajícím na školní vyučování, ale i ostatním návštěvníkům centra města ke chvilce odpočinku a věříme, že i některé školní předměty naleznou v zahradě své místo. Pro zachování hezkého prostředí a pocitu pohody a bezpečí bude zahrada na noc zamykána.

Prostě bychom rádi naplnili název projektu a radniční zahradu nabídli co nejvíce lidem.

Projekt je podpořen dotací z Programu rozvoje venkova ČR, administrovaného MAS Region Pošembeří metodou LEADER. Poskytnutá dotace činí 396.400,- Kč.

Vysoutěžené ceny prací:

 • zahradnické úpravy + štětová cesta – 443.462,- Kč
 • oprava kovových částí plotu - 163.600,- Kč
 • pořízení mobiliáře (lavičky, odp. koš a infotabule) - 64.200,- Kč
 • herní prvek pro –náctileté – 45.600,- Kč.

Předpokládaný termín dokončení prací je podzim 2012 a uvedení do provozu na jaře 2013.

Za Odbor životního prostředí a zemědělství MěÚ Český Brod Ing. Rostislav Vodička.

Technická dokumentace technicka dokumentace.pdf 675 kB

Rozpočet - sadovnické ráce rozpocet park Kejha Suk.pdf 88 kB

Rozpočet - plot rozpocet Karel Prochazka.pdf 32 kB

30.04.12 Z města

Komentáře:

 1. [1] Vl. J. Mrvík 213.29.236.207

  Opět musím podotknout, že nechápu, co na celém, byť velice záslužném a potřebném projektu, stojí 840 tisíc Kč.

  21.05.12, 09:48:30
 2. [2] hanka 41.118.broadband14.iol.cz

  Mne ta suma též zarazila.Co tam za ní bude?Pozlacené mříže?Já myslím,že by případné prvky tam být ani nemuseli.Jako to je třeba ve školce Sokolská.Plný dvůr herních prvků a zvlášť se to nevyužívá.V tomto případě by tam stačily lavičky,A to jedna schovaná za křovím,aby nebylo vidět,že tam puberťáci kouřeji :-).Jinak chválím,že tento kousíček města bude zpřístupněn.

  22.05.12, 11:14:30
 3. [3] Nekolný Jakub, Bc. a.mx.cesbrod.cz

  Doplnil jsem rozpočty vítězných firem z poptávkového řízení na sadovnické práce a opravu plotu.

  30.05.12, 10:00:33
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist