Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

Radniční zahrada pro všechny

Radniční zahradaPod názvem „Radniční zahrada pro všechny“ si mnozí z Vás asi nepředstaví, co všechno se v této doposud nevyužívané a zanedbané zahradě změní. Kromě kácení stromů, které je velkou částí veřejnosti pochopitelně vnímáno značně negativně, budou v zahradě probíhat aktivity stávající stav již jen zlepšující.

Litinový plot bude sejmut, staré vrstvy nátěrů a rzi odstraněny, kovář opraví poškozené díly a plot bude opatřen novou povrchovou úpravou.

Mezitím bude opravena podezdívka vč. kamenných korun a do takto opravené podezdívky budou nově vsazeny opravené litinové díly plotu. Rovněž bude opravena vstupní branka a branka na dvůr radnice.

Součástí celého projektu jsou i sadovnické úpravy celé zahrady, jejichž návrh můžete vidět na sousedním výkresu. Místo vykácených dřevin bude vysazen jeden dominantní strom – jerlín japonský, do volného prostoru vysadíme další dominantní dřeviny – dřín a hloh a součástí sadovnických úprav budou i výsadby keřů a trvalek. Samozřejmostí je výsev nového trávníku s vysazením cibulovin.

Celková kompozice bude obsahovat i chodník vydlážděný z kamenných odseků, lavičky (standardní i teenagerovské), odpadkové koše, zakrytí studny dřevěným bedněním a pro „nezbedné“ děti instalujeme akrobatický herní prvek.

Celý prostor radniční zahrady bychom rádi nabídli nejen dětem čekajícím na školní vyučování, ale i ostatním návštěvníkům centra města ke chvilce odpočinku a věříme, že i některé školní předměty naleznou v zahradě své místo. Pro zachování hezkého prostředí a pocitu pohody a bezpečí bude zahrada na noc zamykána.

Prostě bychom rádi naplnili název projektu a radniční zahradu nabídli co nejvíce lidem.

Projekt je podpořen dotací z Programu rozvoje venkova ČR, administrovaného MAS Region Pošembeří metodou LEADER.

Za Odbor životního prostředí a zemědělství MěÚ Český Brod Ing. Rostislav Vodička.

22.03.12 Z města

Komentáře:

 1. [1] Vl. J. Mrvík mail.gcbrod.cz

  Dobrý den,
  myslím si, že by bylo vůči občanům fér také zveřejnit, že celá akce si vyžádá náklady více jak 800 tisíc Kč a občané by měli o takto zásadních projektech z obecního rozpočtu vědět.

  22.03.12, 09:32:09
 2. [2] Nekolný Jakub, Bc. a.mx.cesbrod.cz

  Hezký den i Vám,

  Náklady na projekt Radniční zahrada jsou plánované v celkové výši přibližně 840 tisíc korun. Přislíbená dotace činí necelých 400 tisíc a spoluúčast města pak asi 100 tisíc korun. Náklady ve výši necelých 340 tisíc korun na DPH a opravu plotu včetně repase kovových části jsou výdaji neuznatelnými a budou hrazeny z rozpočtu města. Asi by nebylo správné otevřít zahradu a nechat tam zrezivělý plot.

  Přípravné práce byly provedeny v režii hospodářského střediska městské lesy a technických služeb.

  Skutečné ceny budeme znát až po vyhodnocení poptávkových řízení na dodavatele.

  22.03.12, 10:49:37
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist