Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

První podzemní kontejnery by se měly objevit v centru

Prakticky u žádného z velkých projektů ve městě nemohou chybět technické služby. Naposledy se pracovalo na rekonstrukci a vybudování veřejného osvětlení v části za nemocnicí, v Zahradách, nové osvětlení je také v parku u Pivovarského rybníka. V péči o město jsou ale důležité i menší akce, díky nimž se žije, chodí, jezdí o něco pohodlněji.

Třeba nedávná oprava schodiště v Podskalí směrem ke hřbitovu. O tom, co nyní aktuálně technické služby plánují, jsme si povídali s ředitelem Miroslavem Krulišem.

Kdy by mělo začít fungovat nové sběrné místo?
Nové sběrné místo bude díky dotaci, kterou získalo město, fungovat v Liblicích v městském objektu a pod dohledem kamer. V polovině příštího roku by již mělo být pro obyvatele k dispozici. Provozovat jej budeme my jako technické služby. Nyní se dělá výběrové řízení na stavební práce a vybavení. Slavnostní otevření se plánuje na květen.

Hovoří se o pořízení podzemních kontejnerů na odpad tak, aby velké plastové nádoby nehyzdily okolí. Jak se situace vyvíjí v tomto směru?
S panem starostou jsme se domluvili, že začneme dvěma stáními na Husově náměstí a a náměstí Arnošta z Pardubic a poté se s podzemními kontejnery postupně rozšíříme do okolních ulic. Město již zadalo projektovou dokumentaci, komunikujeme s příslušnými firmami. Pomocí dotace bychom rádi získali svozový vůz, který by měl ruku pro vývoz právě podzemních kontejnerů. Tím bychom současně obměnili starší, šestileté vozidlo za nové s větší kapacitou, čímž bychom dokončili další velký krok obnovy naší flotily. Nejzazší termín spuštění projektu podzemních kontejnerů je polovina roku 2016.

Plánujete pořídit ještě nějakou další techniku?
Ano, nyní vyhledáváme výzvy ve snaze získat dotaci na víceúčelový traktor.

V úterý přijel Martin na bílém koni. Tedy teoreticky. Jak jste připraveni na zimu?
Tento měsíc jsme nachystali techniku – sypače, posypové nástavby, frézy, traktor, multikáry s radlicemi atd., jsme připravení včetně osob. Od 1. prosince držíme pohotovost.

Jana Martinková - Kolínský deník
14.11.14 Z města
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist