Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

Prostranství u nádraží se bude dále měnit!

Rekonstrukcí dopravního terminálu, parkoviště P+R a silnice do Liblic práce v okolí nádraží nekončí. Moc nás těší, že se občanům líbí a oceňují stavbu v různých průzkumech. Ale jen u již skončených prací nezůstane.

Již jsme se dohodli s majiteli areálu bývalého cukrovaru na opravě fasády bývalé administrativní budovy cukrovaru. Tím přestane hrozit, že cestujícím čekajícím na autobus ve směru do Liblic spadne kus fasády nebo nedej Bože cihla na hlavu.

Také město jako vlastník budovy kina zpracovává žádost o dotaci na opravu fasády, výměnu oken a zateplení střechy kina. Když bude naše žádost úspěšná, mohl by být v příštím roce opraven další střípek v celém prostranství.

Přípravné práce na prodloužení železničního podchodu na Škvárovnu a bezbariérové přístupy na nástupiště začnou na přelomu letošního a příštího roku. Zásadní práce propuknou na jaře a vynutí si úpravu režimu nejen na českobrodském nádraží, ale i na celém úseku tratě Praha - Kolín. Výluky budou koordinovány s probíhajícími pracemi na modernizaci trati v úseku z Úval do Prahy - Běchovic.  Podchod i nová nástupiště by měly být dokončeny již v příštím roce. Následovat bude tříměsíční zkušební provoz a formální ukončení celé investiční akce je plánováno do srpna 2015.

Město také podává žádost o dotaci na výstavbu nového parkoviště P+R v prostoru za drahou. Konkrétně na trojúhelníku, kde dřív bývaly zahrádky. Na tomto parkovišti by měl být prostor pro parkování 140 automobilů. Bohužel v části nákladového nádraží není dostatečné místo pro takové parkoviště, neboť současný vlastník České dráhy považuje za zbytné jen části pozemků u ústí plánovaného podchodu. Jiné pozemky město v této lokalitě nemá. S vlastníky nemovitostí v Klučovské ulici a ze Škvárovny se chceme sejít a případně dohodnout drobné změny projektu např. výsadbu zeleně, aby estetické i jiné škody byly co nejmenší. 

V příštím roce by mohl vstoupit v platnost nový územní plán, který mění možnost využití areálu bývalého cukrovaru z výrobní zóny na zónu smíšenou. To vše umožní budoucí výstavbu obytných komplexů, rodinných domů i obchodních a kancelářských prostorů. V představené studii, která je k dispozici na stránkách města, je načrtnutá silniční síť i prostranství zeleně. Dále jednáme s majiteli o možném využití skladových budov pro potřeby města. Tím by se celá tvář prostranství mezi Českým Brodem a Liblicemi mohla změnit. To je však zatím hudba budoucnosti. S majitelem pro začátek jednáme o otevření cesty pro pěší z prostoru od nádraží k prodejnám Lidl, Penny market a V+T Mat či nové prodejně KIK. Ta mimochodem dnes v úterý 26. listopadu kolaudovala příjezdovou komunikaci, parkoviště, vodovodní a kanalizační řady. Prodejna bude kolaudována ve čtvrtek  28. listopadu a měla být v provozu již před vánočními svátky.  

Jakub Nekolný

26.11.13 Z města
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist