Zdravý Brod
Město Český Brod

Aktuality

Projekt Na kole dětem - tisková zpráva

Projekt Na kole dětem – devět let pomoci, přátelství, poznání a pohybu je za námi. Již v cíli se všichni těší na ročník desátý......... Tiskovou zprávu o projektu si můžete přečíst zde.

V Brně 12. června 2018

Projekt Na kole dětem – devět let pomoci, přátelství, poznání a pohybu je za námi. Již v cíli se všichni těší na ročník desátý.

A je to. Devátý ročník cyklotour Na kole dětem je minulostí. V deseti etapách projeto více než šedesát krásných náměstí. Bylo by dobré zmínit večer před závěrečnou etapou, kdy se bilancuje, jak byl ročník úspěšný. Naši borci se sešli u jednoho stolu v kašperskohorské restauraci, do čela posadili Josefa a společně vykládali a promlouvali o... O čem? Jak jsou rádi součástí tohoto projektu, kdo pro koho či pro jaký účel jel, vzpomínali, kdy se přidali poprvé, jak kdo potkal Josefa (věřte, to je perlička za perličkou a v příštím roce se na toto téma možná více zaměříme v reportážích) a vyprávěli si někdy i neuvěřitelné zážitky z cest po naší vlasti v našem "Pelotonu Dobré Nálady". 

Josef Zimovčák - před mnoha lety muž, který rád jezdil na kole... měl takový sen. Nejdřív to byla myšlenka. Nemusel udělat nic, mohl odkládat a chlácholit se, že to nejde a že je mnoho překážek, které skutečně jsou. A přesto. Když jsem se tak dívala kolem sebe v cíli, viděla tu nádhernou atmosféru, všechna ta přátelství a příběhy, které nás pojí. Kolik dobrých lidí se stalo ještě lepšími díky Josefovu projektu. Kolik dětí a rodin mohlo načerpat síly na rekondičních pobytech, které Nadační Fond Josefa Zimovčáka hradí. Až z toho běhá mráz po zádech, cítíte to? Jet v pelotonu vedle takových person jako je profesor Pafko, profesor Pirk, či paralympijský cyklista Jirka Ježek. Musí to být skvělý pocit. Josefe, všichni smekáme. Chce to hodně zarputilosti, odvahy a také schopnost sny měnit ve skutečnost. Navíc Josefova fyzická kondice, to je něco, nad čím někdy zůstává rozum stát. Ale kde je vůle, je i cesta. Pepo, děkujeme Ti!

Věřte, je mnoho lidí, díky kterým se celá cyklotour může odehrát. Děkujeme partnerům, městům, obcím a krajům, kteří podpořili tento projekt. Děkujeme Policii ČR, která nás bezpečně a zkušeně vede napříč republikou. Uklidňuje řidiče, kteří zdá se, ale jsou stále více shovívaví a i když jsou při průjezdu pelotonu uklizeni ke kraji silnice, mávají a povzbuzují cyklisty. Tímto děkujeme všem, koho jsme zdrželi na cestě. Věřte, že i Vy jste podpořili skvělou věc. Můžeme prozradit, že již teď víme, že to celé má smysl. Získané částky předčí ty loňské. Lidé byli vstřícní, pokladnička a konto veřejní sbírky se rychle plnily menšími čí většími částkami.

Až v dalších letech potkáte začátkem června houf cyklistů v čele s bláznem na vysokém kole a bude Vás brzdit ve Vaší cestě, zpomalte, usmějte se, podpořte je. Nikdy nevíte, zda někdy v budoucnu tihle borci nepodpoří Vás nebo Vaši rodinu. Nepřejeme si to nikdo. Ale nemůžeme zavírat oči. Podívejme se pravdě do tváře, zřeme opravdovou realitu. Neschovávejme se za tím, že zrovna nemáme čas, peníze, náladu ... Pojďme nezištně pomáhat jeden druhému. Začněme u sebe. Mějme rádi sebe, své bližní a pak zjistíme, že můžeme mít rádi úplně všechny. Třeba i toho, koho zrovna vidíme poprvé. Každý jeden z nás je originál a má svůj neopakovatelný příběh. Všichni jsme tady spolu a společně vytváříme svět, který je kolem nás. My jsme ten svět. Není to ani o velkých gestech. Naopak, jsou to ty drobné maličkosti, ta mozaika z maličkých částeček, která vytváří náš obraz a odraz. Pojďme ho vytvořit tak, aby se nám líbil, byl barevný, veselý a čišela z něj radost z bytí. Dejme tento dar našim dětem do jejich budoucnosti. Projekt Josefa Zimovčáka je opředen pozitivním nábojem a radostí ze setkání. Přidejte se příště k nám. Udělá vám to dobře na srdci. Děkujeme všem za přízeň a budeme se nesmírně těšit v dalším, již desátém ročníku, veřejné cyklotour Na kole dětem. 

Motto: „My, kdo máme štěstí, že jsme zdraví, musíme pomáhat těm, kdo ho mají méně“.

Přijďte zažít jedinečnou atmosféru v cyklistickém pelotonu. Prospějete sobě, pomůžete dětem. Pojeďte s námi! 

Iveta Nevrzalová
koordinátorka projektu Na kole dětem

12.06.18 Aktuality
Copyright © Město Český Brod, 2005-2019 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist