Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

Prodloužení podchodu na nádraží nabralo zpoždění

Začátkem letošního roku skončilo výběrové řízení na zhotovitele prodloužení podchodu a vybudování nových bezbariérových přístupů na nástupiště v železniční stanici Český Brod.  "Předpokládali jsme zahájení prací již koncem minulého roku, ale kvůli odvoláním uchazečů o zakázku se výběrové řízení o několik měsíců protáhlo," uvedl Jiří Ambrož z investičního úsek Správy železniční dopravní cesty, která má stavbu na starosti.

V nejbližší době by mělo dojít k podpisu smlouvy o dílo s vítěznou firmou OHL ŽS. Tato společnost například rekonstruovala průjezd železničním uzlem Kolín nebo stavěla tramvajovou trať z Hlubočep na Barrandov.

"Určité problémy máme také se zajištěním výluk, protože se dostáváme do kolize s rekonstrukcí železničního úseku Běchovice - Úvaly a ta má samozřejmě prioritu," říká Jiří Ambrož. Přesto je přesvědčen, že by v průběhu dubna mohlo být předáno staveniště a měly by být známy závazné harmonogramy stavby.

Stavba se tak patrně nestihne vybudovat v letošním roce a část prací se asi bude přesouvat do příštího roku. Kvůli dotacím z Operačního programu doprava však práce musí skončit v první polovině roku 2015, aby bylo možné administrativně ukončit akci a stát nepřišel o dotační peníze.

"V návaznosti na prodloužení podchodu připravujeme vybudování přechodu přes Klučovskou ulici a vybudování části nového chodníku do Slovenské ulice," přiblížil další plány investiční referent českobrodského městského úřadu Petr Kostkan. Připravována je také výstavba nového parkoviště P+R u Klučovské ulice. Předpokladem je ale obdržení dotace z Regionálního operačního programu Střední Čechy.

V březnu město plánuje uspořádat jednání, na kterém by chtělo představit veřejnosti jednotlivé stavby. 

Jakub Nekolný

20.02.14 Z města

Komentáře:

  1. [1] Michal Fokt 88.103.21.79

    Dobrý den, je zde na webu někde k vidění studie podchodu, tj. nějaká podrobnější verze té mapky, která je zde na fotce? Co znamenají ty dvě větve, které vedou z podchodu do stran?

    22.02.14, 00:40:04
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist