Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

Přerušení dodávky vody způsobil špatný stav potrubí a nepříznivé klimatické podmínky

veoliaNedobrý stav zastaralého vodovodního potrubí způsobil ve dnech 21. a 22. ledna 2013 dočasné přerušení dodávky pitné vody v několika ulicích v Českém Brodě. Jeho provozovateli, společnosti 1.SčV, a.s., se ale podařilo ve spolupráci s radnicí závadu rychle najít a odstranit. Nicméně havárie v této lokalitě se mohou opakovat, a to zejména v zimním období.

Český Brod (30. ledna 2013) -„Definitivním řešením bude až rekonstrukce vodovodního řadu, které pochází z šedesátých let,“ vysvětlila Kristina Blazsczyková, tisková mluvčí 1.SčV, a.s.

K čemu vlastně došlo? V noci z 20.1. na 21.1.2013 zjistili pracovníci 1.SčV, a.s. skrytý únik pitné vody v českobrodské vodovodní síti. Ihned po zjištění začali hledat příčinu.  V pondělí 21.ledna 2013 dopoledne nahlásil jeden z majitelů objektů v ulici K Dolánkám, že se mu sklep zaplňuje vodou. Montéři přijeli na místo. Po vystoupení z vozidla se jejich automobil propadl v komunikaci v místě úniku vody. „Okamžitě jsme proto odstavili z provozu vodovodní řady v ulicích 28.října, Na Cihelně, K Dolánkám, Fugnerova, Na Bělidle, Sokolská, Nábřežní a Tuchorazská,“ uvedl Václav Hovorka, manažer provozní oblasti.

Vozidlo se posléze podařilo z propadu v komunikaci vytáhnout. Zemní práce na odstranění havárie začaly zhruba ve 14 00 hodin a oprava trvala do 18 00 hodin. Následující hodinu společnost 1.SčV, a.s. dodávku pitné vody postupně obnovovala. Příčinou havárie byl příčný lom na litinovém potrubí v důsledku špatně provedeného lože a obsypu potrubí (pouze vytěženou zeminou s příměsí stavební sutě a kameniva). K poškození potrubí došlo v kombinaci se změnou teplot v zimním období a jeho stářím (vodovodní řad byl postaven v 60. letech 20. století). Dodávky vody byly přerušeny ještě na necelou hodinu dopoledne druhého dne z důvodu dokončení opravy.

„ O havárii vodovodního potrubí jsme okamžitě informovali jak českobrodskou radnici, tak všechny příslušné úřady. Informaci o ní jsme měli záhy i na našich webových stránkách a na svých stránkách ji mělo i město,“ řekla Kristina Blaszczyková. „Bohužel náhradní zásobování vodou prostřednictvím pojízdné cisterny jsme po dobu opravy zajistit nemohli. Důvodem byly mrazy,“ dodala.

Společnost 1.SčV, a.s. nicméně i pod vlivem této zkušenosti opět doporučuje všem svým odběratelům vody, aby se u ní zaregistrovali pro rozesílání sms zpráv. „O takovýchto událostech pak budou mít informaci okamžitě ve svém mobilu,“ upozornila tisková mluvčí 1.SčV, a.s.

1. SčV, a.s. je  provozovatelem vodovodů a kanalizací v majetku obcí a měst na Příbramsku, Praze-západ a Praze-východ. Společnost zásobuje pitnou vodou 110 tisíc obyvatel a spravuje 777kilometrů vodovodní sítě a 534 kilometrů kanalizačních stok. K lepší a dostupnější informovanosti  zákazníků slouží zákaznické centrum v Příbrami a kontaktní místa v Sedlčanech, Mníšku pod Brdy, Říčanech, Českém Brodě a Jesenici a bezplatná  zákaznická  linka 840 111 322.

1. SčV, a.s.  je členem skupiny Veolia Voda, která  je největší světovou společností v oblasti vodohospodářství.

Vaše dotazy zodpoví:

Kristina Blaszczyková

tisková mluvčí 1. SčV, a.s

tel.: 318 622 631

mob.: 602 479 451

asistentka@1scv.cz

 

30.01.13 Z města
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist