KD Svět

Aktuality

Předprodej na druhou polovinu sezóny zahájen

V pondělí 11. 11. 2019 startuje předprodej vstupenek do KD SVĚT na kulturní akce v měsících leden až březen 2020. Na co všechno se můžeme těšit?

Lednová nadílka

Hned prvním představením po novém roce navážeme na sérii talkshows, v nichž usedají do „Křesla pro hosta“ zajímaví popularizátoři vědy, špičky ve svých oborech. Po Daně Drábové, Václavu Cílkovi a Mnislavu Zeleném to bude Prof. Miroslav Bárta, archeolog a egyptolog, ředitel Českého egyptologického ústavu, jenž vede výzkum archeologické lokality Abúsír. Velkou pozornost odborné i laické veřejnosti vzbudil svou teorii kolapsu civilizací, kde mj. upozorňuje na to, že současné geopolitické procesy nesou téměř stejné znaky jako ty, které zapříčinily konec velkých civilizací. Pořad bude moderovat Martina Kociánová.

V polovině ledna se k nám vrací znamenité herecké duo Veronika Freimanová a Zděnek Žák s volným pokračováním divadelní hry „Další roky ve stejnou dobu“ v režii Jiřího Menzla.

Slavnostní atmosféru vstupu do nové dekády si připomeneme novoročním pop-rockovým koncertem Leony Machálkovés kapelou a sboristkami.

Promítání zahájí americké drama První člověk, mapující jedno z největších dobrodružství v lidských dějinách – příběh letu a prvního kroku Neila Armstronga na Měsíci. Pro naše nejmenší je připraven unikátně zpracovaný snímek Lví král od studia Disney.

 

Únorové chuťovky

První únorové představení je rezervováno dětem. Čeká je veselá pohádka O Honzovi, princezně a čertech.

S komedii Tři verze života k nám zavítají David Prachař, Linda Rybová, Igor Chmela a Jana Janěková.

Zpíval na nejprestižnějších světových operních scénách, v La Scale, Covent Garden, Metropolitní opeře... Na prknech KD SVĚT vyzpovídá operního tenoristu Štefana Margitu Martina Kociánová.

Koncertní vystoupení Michala Šindeláře „Můj táta Dědek“ bude spojené s výstavou kostýmů, nástrojů, obrazů a fotek ve foyer KD SVĚT. Uslyšíme i staré katapulťácké pecky, proložené vzpomínkami na legendu českého bigbítu Jiřího Dědka Šindeláře. Pořad bude moderovat jeho bratr, výtvarník Jaroslav Šindelář.

Filmový víkend vyplní nejnovější snímek kultovního španělského režiséra Pedra Almodóvara Bolest a sláva s Antoniem Banderasem a Penelope Cruz. Děti čeká animovaná pohádka Jak vycvičit draka 3.

 

Pamlsky na březen

Moderátor Jiří Vaníček posadí do Křesla pro hosta „nejpopulárnějšího českého vodníka“, divadelního ředitele a jednu z legend divadla Semafor Josefa Dvořáka.

Divadlo pro děti k nám zavítá s pohádkou Čert a Káča na motivy Boženy Němcové.

Na koncertu nestorky českého jazzu a jejího jazz tria Ataky Jany Koubkové nás čeká hodně blues, ale také bigbít, jazz, rap i šanson.

Útokem na naše bránice bude bláznivá komedie Divadélka Radka Brzobohatého Přísně tajné aneb za vším hledej ženu s Miroslavem Šimůnkem, Vojtou Eflerem, Felixem Slováčkem jr. a dalšími.

Z kategorie filmových zážitků nabízíme komedii Zelená kniha, která letos získala tři filmové Oscary 2019, včetně sošky pro Nejlepší film. Jde o jeden z nejdojemnějších i nejvtipnějších filmů roku. Děti se mohou těšit na českou filmovou pohádku Hodinářův učeň.

Do programu jsou tradičně zařazeny vzdělávací pořady pro děti z místních i okolních MŠ a ZŠ, víkendové pořady pro rodiny s dětmi apod. Novinkou je šatna zdarma s vydáváním šatnových žetonů. Doufáme tak v rychlejší odbavení návštěvníků. Děkujeme všem, kteří přicházejí včas a před představením i během přestávky využívají služby naší kavárny. Kavárna je otevřena vždy hodinu před představením s malým omezením o víkendech.

Nezapomeňte: 11/11/11J

Těšíme se na vaši návštěvu!

 

Vstupenky lze tradičně koupit v předprodeji v Informačním centru nebo i z domova přes internetovou síť GoOut.

 

https://goout.net/cs/listky/kreslo-pro-hosta-miroslav-barta/qvnf/

https://goout.net/cs/listky/dalsi-roky-ve-stejnou-dobu/rvnf/

https://goout.net/cs/listky/leona-machalkova/svnf/

https://goout.net/cs/listky/o-honzovi-princezne-a-certech/uvnf/

https://goout.net/cs/listky/tri-verze-zivota/wvnf/

https://goout.net/cs/listky/kreslo-pro-hosta-stefan-margita/yvnf/

https://goout.net/cs/listky/michal-sindelar-muj-tata-dedek/vgof/

https://goout.net/cs/listky/kreslo-pro-hosta-josef-dvorak/hdof/

https://goout.net/cs/listky/cert-a-kaca/idof/

https://goout.net/cs/listky/prisne-tajne-aneb-za-vsim-hledej-zenu/jdof/

https://goout.net/cs/listky/ataky-jany-koubkove/kdof/

https://goout.net/cs/listky/prvni-clovek/dlof/

https://goout.net/cs/listky/lvi-kral/ldof/

https://goout.net/cs/listky/bolest-a-slava/mdof/

https://goout.net/cs/listky/jak-vycvicit-draka-3/ndof/

https://goout.net/cs/listky/zelena-kniha/odof/

https://goout.net/cs/listky/hodinaruv-ucen/pdof/

11.11.19 Aktuality
Copyright © Město Český Brod, 2005-2022 | Přístupnost | GDPR | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist