Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

Před školou i po škole do družiny vesele!

družinaPod tímto názvem se skrývá přestavba bývalého bytu (cca 130 m²) v hlavní budově ZŠ Žitomířská čp. 885 na novou školní družinu, kterou od září 2012 začalo využívat 40 dětí.

 

S nápadem na rekonstrukci prostoru přišla Společnost přátel I. ZŠ Český Brod, která zajistila velkou část přípravných prací pro podání žádosti o dotaci. „Členové společnosti dokonce zorganizovali anketu mezi dětmi a rodiči o budoucím využití a vybavení družiny,“ prozradila Mgr. Hana Dočkalová, vedoucí odboru rozvoje.

Záměrem projektu bylo využít prázdný a zanedbaný prostor školy pro smysluplnou činnost. Zrekonstruované prostory budou moci mimo dětí z družiny využívat i členové školního klubu, předškolní děti z MŠ a rodiče při svých schůzkách.

Stavební práce provedla společnost ARNOŠT s.r.o. z Tismic, která ve výběrovém řízení podala nejvýhodnější nabídku.

Rozpočet celé akce vyšel na 1,2 mil. Kč. Realizace projektu byla podpořena částkou 450 tis. Kč ze Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) z Programu rozvoje venkova, prostřednictvím místní akční skupiny (MAS) Pošembeří o.p.s. Zbývající náklady na projekt tj. 750 tis. Kč hradí město Český Brod. A prostory družiny si na vlastní náklady v hodnotě 180 tis. Kč vybavila sama ZŠ Žitomířská.

04.10.12 Z města
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist