Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

Pozor na ledovku!

Ilustrační fotoČeský hydrometerologický ústav dnes vydal výstrahu na tvorbu ledovky či náledí. Nebezpečná bude hlavně noc ze soboty na neděli. Při cestování sledujte dopravní zpravodajství, jezděte velmi opatrně a počítejte s možným prodloužením doby jízdy. Doporučuje se zimní výbava, při cestách do hor i sněhové řetězy a nářadí k případnému vyproštění vozidla, nutné jsou zimní pneumatiky s dostatečnou výškou vzorku.

Počasí u nás bude ovlivňovat zvlněná studená fronta, která bude jen zvolna postupovat dále k východu. Od severu bude na naše území proudit studený vzduch.

Na našem území se vyskytnou trvalejší srážky, které budou zpočátku dešťové, v noci z pátka na sobotu a v průběhu soboty budou postupně od severozápadu přecházet ve sněhové. Nejintenzivnější sněžení očekáváme na horách na severu území, kde do nedělního rána může spadnout místy kolem 40 cm nového sněhu. Příliv studeného vzduchu se projeví i čerstvým větrem, jehož průměrná rychlost dosáhne 4 až 9 m/s, místy v nárazech kolem 15 m/s a na horách až 25 m/s (90 km/h). V polohách nad 600 m se budou místy tvořit sněhové jazyky. V důsledku ochlazení se bude od sobotního večera na většině našeho území tvořit náledí.

26.10.12 Z města
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist