Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

Pošembeří po pěti letech opět na veletrhu cestovního ruchu REGIONTOUR 2014 v Brně

Ve dnech 16. – 19. ledna 2014 jsme na brněnském výstavišti příchozí návštěvníky lákali do regionu Pošembeří především na zážitkovou turistiku. Na trase Středočeské ovocné stezky turisté mohou objevit celou škálu regionálních produktů. Několik z nich jsme dovezli do Brna na ochutnávku a měli čest je nejen Moravanům na místě prezentovat.

Pro některé účastníky byly novinkou ochucené mošty firmy Bohemia Apple z Tuchorazi, které se setkaly s úspěchem i uznáním. To se dá s určitostí říci i o Břežanské pálence odbytového družstva Berry z Břežan II, která okouzlila různorodostí ovocných příchutí, jež ocenili především znalci tohoto moku.

Z Čech až na Moravu jsme rovněž dovezli i tmavé, nepasterované a nefiltrované pivo, kdy je při jeho výrobě slad zastudena zakouřen rašelinou. Je řeč o pivu z Kounického pivovaru pana Klusáčka, který takto vyrábí pivo pod názvem Rauch. Domácími moučníky, jež se vyrovnaly i moravským koláčům, nás zásobila paní Kovaříková ze Staročeské restaurace u Kaštanu z Limuz. Dalším lákadlem pak byly svíčky ze svíčkárny Rodas v Šestajovicích, která kromě produktů z vosku vyrábí i mýdla a kosmetiku. V Brně jsme také rozdávali propagační materiály o Pošembeří, kterými nás vybavily zejména obce a neziskovky a povídali si se zájemci o tom, kde náš region leží a co je v něm zajímavého/ a proč by k nám měli přijet. S potěšením tudíž můžeme říci, že v Brně byl letos o Pošembeří docela slušný zájem.

Další prezentace Pošembeří a jeho produktů nás čeká na 13. společné výstavě měst, obcí, mikroregionů a podnikatelů celé České republiky REGIONY ČR v Lysé nad Labem ve dnech 10. – 13. dubna 2014. Navštivte náš stánek a uvidíte, že se máme čím chlubit. Těšíme se na viděnou!

Petra Ištvániková

27.01.14 Z města
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist