Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

Policisté poskytovali dealerům drog kompletní služby

Zdroj: Inspekce Policie České republikyZločinů, které měli potírat, se dopouštěli sami – a ještě k tomu zneužívali své postavení u policie. Taková jsou otřesná zjištění Inspekce Policie ČR o působení kriminalistů v šokující kauze z Kolínska.

V jejímž rámci policejní inspekce zadržela šest policistů a čtyři civilní osoby. Podle mluvčí inspekce Radky Sandorové figurují v případu drogy – ale také zneužívání informací a kontaktů, sloužící jednak z zajištění beztrestnosti spřátelených osob, jednak k likvidaci konkurence mezi obchodníky s drogami. Přesně jak ve filmech o prohnilých policajtech.

Akce inspektorů s krycím názvem Okruh propojení policistů s drogovým podsvětím potvrdila. „V průběhu prověřování byla zadokumentována rozsáhlá nezákonná činnost kriminalistů, kteří poskytovali informace, ochranu a beztrestnost kriminálně závadovým osobám, čímž tyto osoby získávaly výsadní postavení na trhu s návykovými látkami,“ shrnula mluvčí šokující poznatky.

Zločinci měli podle Sandorové kompletní policejní servis. Samozřejmostí byla varování před chystanými zátahy, problém nebyl ani s dodáváním informací z policejních databází. Policisté, kteří zneužili své postavení k tomu, aby se dali do služeb zločinu, to pochopitelně nedělali zadarmo. Dostávali nejen peníze, ale i různé dárky – například pozornosti v podobě mobilních telefonů.

Pokud kriminalisté proti drogovým dealerům zakročili – šlo o ty, se kterými nespolupracovali a kteří konkurovali jejich kamarádům z podsvětí – ani pak to nebylo v pořádku. Podle zjištění inspekce si část zajištěných narkotik ponechávali pro svou potřebu! V bytech podezřelých se přitom při domovních prohlídkách našly nejen omamné látky včetně pomůcek k jejich distribuci a užívání, ale inspektoři objevili i množství kradených věcí.

Polovina z desítky osob, které byly zadrženy ve středu za přispění pražské zásahovky a policejní letecké služby, by podle závěrů vyšetřovacího týmu měla čelit trestnímu stíhání. Okresnímu státnímu zastupitelství pro Prahu-východ podala inspekce návrh na zahájení stíhání čtyř policistů z územního odboru v Kolíně a jedné civilní osoby. Vyšetřovatelé je podezřívají ze spáchání hned sedmi trestných činů.

Kontaktovat ředitele středočeské policie Václava Kučeru se po zveřejnění závěrů policejní inspekce Deníku nepodařilo. Stanovisko vedení ale zná mluvčí krajského policejního ředitelství Pavel Truxa. „Policisté, proti kterým bude vedeno trestní stíhání, budou postaveni mimo službu. Tak to zůstane až do doby, než od státního zastupitelství, případně od inspekce, dostaneme nějaké další pokyny,“ řekl Deníku s dodatkem, že v případě prokázání viny čeká policisty vyhazov.

To, že by zásah inspekce mohl ochromit fungování kolínské kriminálky, ale Truxa nepředpokládá. „Myslím, že práce služby kriminální policie a vyšetřování by ohrožena být neměla,“ konstatoval se slovy, že se jedná jen o několik osob. Ani narušení chodu celého oddělení po zásahu policejní inspekce ale není ve středních Čechách neznámé – v minulosti se to stalo po zásahu proti dopravním policistům v Kladně.

10.10.11 Z města

Komentáře:

 1. [1] Beruška assigned-77-78-110-14.casablanca.cz

  Anonymní informace o ničem....Kolínsko je dost široký pojem a pokud víme,tak se zásah konal v Českém Brodě,ale o tom v článku není ani slovo.Není ani jasné,zda akce probíhala současně i v Kolíně a kolik kde těch policistů hřešilo.Prostě hromada řečí s nulovou informací.

  10.10.11, 17:55:10
 2. [2] Nekolný Jakub, Bc. looks.crazy.lt

  Pro Vaší informaci se jedná o policisty z kolínské kriminálky. Podezřelých je pět a třem bylo sděleno obvinění.

  10.10.11, 18:00:05
 3. [3] Beruška assigned-77-78-110-14.casablanca.cz

  Tak děkuji za upřesnění.Jen jsem měla obavy,že se to týkalo i některého z těch našich policistů,protože se na fóru čas od času probírá,že nekonají,i když jim obchodování s drogami probíhá přímo před očima.Sice slýcháme,že "monitorují",ale kolik za dobu nečinného monitorování vznikne nových závislých ještě nikdo nikde neuvedl.Ale to pochopitelně není problém jen Č.Brodu.

  10.10.11, 22:08:06
 4. [4] buresova 88.103.22.152

  na kolinskim okrese primo ve mneěste se prodavaj pervitin

  04.11.11, 10:08:15
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist