KD Svět

Aktuality

Pokáč, Cimrman, krátký film, trocha dobrého jazzu a mnoho dalšího!

12. 2. pro vás spouštíme předprodej vstupenek na představení v Kulturním domě Svět na druhé čtvrtletí 

Co hledat a ochutnávat a jak tomu rozumět:

Kino: Jak už jsme informovali před měsícem, kino má v Českém Brodě tradici a možný potenciál. Chceme jej rozhýbat, oživit a následně digitalizovat tak, abychom mohli hrát aktuální české i zahraniční premiérové filmy. Proto zvyšujeme objem představení. V nabídce tak najdete jak starší kultovní snímky jako Forrest Gump nebo Americká krása, tak novější, perfektní italský film Oni a Silvio. Nově pro milovníky filmu, fajnšmekry a studenty budeme promítat krátké filmové formáty ve spolupráci s Ishorts.cz, výborné kino za dobrý peníz. Řadíme se tím mezi top 8 kin, které s tímto konceptem experimentuje. V rychlém výčtu top věcí je třeba zmínit snímek V síti! Od dubna jej promítáme u nás v kině, a to několikrát: pro školy dopoledne s besedou o bezpečí na internetu a sexuálních predátorech, které na sociálních sítích působí. Večer pro rodiče a jejich dospívající děti. Nenechte si to ujít, je to důležitá prevence před velkým průšvihem. Díky, že spolu s námi vnímáte vzdělávací rozměr kina.

Koncerty: Tak jasan, že Pokáč. Ale pozor, svět není jen pop, je to také melodický jazz v podání energické ženy Jany Koubkové (údajně tajná láska Lacco Décziho), stojí za to na ni jít. Před vysvědčením, když už budou známky sečteny, tak za odměnu vezměte děti na koncert. Sbližuje to rodinu a v podání Vypsané fixy a jejich dětského projektu Mixle v Pixle si můžete přijít každý na své. Zkuste to!

Divadlo: Nezačneme populárním mainstreamem, ale novou divadelní scénou, na které proběhnou „narozeniny mého kamaráda“. Situační komedie stojí za zážitek a zhlédnutí pro mladší i starší generaci. Do sekce novinek, o kterých byste měli vědět, patří projekt Cimrmanovského představení Kounického ochotnického spolku. V perfektním provedení startujeme spolupráci mezi obcemi a městy v okolí. Nejsme jen město, jsme spádový region. U divadelních představení pro děti, rodiče i školy se chceme zaměřit na kvalitu zpracování průběhu, výpravu i herecký výkon, protože skrz něj se mladý divák vciťuje do hodnot a rozhodnutí postav v příběhu, a to formuje charakter. Proto milujeme kvalitní divadlo.

Povídání: V populární cestovatelských i uměleckých talk show objednáváme pecku. Teda Lišku, Ondřeje a jeho dva kamarády, s kterými projel kus Ameriky. Do Křesla pro hosta přijde usednout Josef Dvořák, který svého času v malém televizním kabaretu pro děti výrazně posunul laťku v ČR.

Vaše tipy, úvahy a přání jako již tradičně zasílejte na petr@cvik.info. Bez Vás to nejde! Díky moc za pozornost. Nápady, tipy a soulad s ideou tvořit z Českého Brodu spádové kulturní město. Město s kulturou pro každého.

Za pozornost děkují
Petr Steklý a členové týmu CVIK

08.02.20 Aktuality
Copyright © Město Český Brod, 2005-2022 | Přístupnost | GDPR | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist