Český BrodOficiální stránky města

Aktuality - Z města

Plánování nové svazkové školy

V Českém Brodě a jeho okolí je stále větší problém se zajištěním míst v základních školách. Proto se město spojilo s obcí Doubravčice a plánuje vybudovat novou svazkovou školu. Za tímto účelem vzniká Dobrovolný svazek obcí Český Brod, Doubravčice.

Na svazkovou školu by se měla přetvořit Základní škola Žitomířská a svou stávající kapacitu rozšířit o dalších 27 tříd. Tedy o 3 nové třídy v každé ročníku. V Doubravčicích by měla vyrůst úplně nová škola o 14 třídách a v Českém Brodě pak vznikne přístavba stávající školy se 13 třídami. U českobrodské školy je v plánu i výstavba nové sportovní haly a venkovního hřiště.
Celkové náklady na obě dvě části dosahují bezmála 690 miliónů korun, z čehož 516 miliónů by měla tvořit dotace z prostředků Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Další potřebné peníze bychom měli získat ze Středočeského kraje či Státního fondu životního prostředí. Jelikož nové třídy budou sloužit nejen pro Český Brod a Doubravčice, ale i pro okolní obce, i tyto obce se budou na vybudování školy finančně podílet.
 
Na ministerstvo školství jsme odeslali potřebné dokumenty pro zařazení do programu Prstenec, který řeší právě nedostatek míst v základních školách v okolí Prahy. Ten by měl být vyhlášen na přelomu letošního a příštího roku. Zařazení do programu máme na ministerstvu již předjednané V příštím roce pak plánujeme dopracovat projektové dokumentace a získat všechna potřebná povolení. V roce 2022 chceme zahájit stavbu a v roce 2023 již školu otevřít. Kritické pak budou školní roky 2021/2022 a 2022/2023, kdy bude nutné se státními a krajskými institucemi dohodnout přechodné období, neboť současné kapacity českobrodských škol jsou již naplněné.
 
Jakub Nekolný - starosta města
30.10.20 Z města
Copyright © Město Český Brod, 2005-2020 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist