Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

Petice ani zamítnutí rady záměr vybudovat pivnici nezhatily

Ilustrační foto. Autor: DENÍK/Michal ŠupálekMěsto se přiklání k názoru petice, jež brojí proti vzniku pivnice z bývalé kotelny. „Radě a městu se záměr nelíbí, proto také neprodala ani nepronajala pozemky na parkoviště pro toto zařízení," říká starosta Jakub Nekolný.

Tomu se líbí záměr opravit a znovu využít budovu bývalé kotelny, ale z pivnice má obavy podobně jako obyvatelé okolí. Vychází z nepříjemných zkušeností z jiných hospod ve městě, kde se hlavně v létě shlukují návštěvníci do pozdních nočních hodin a hlukem, vandalismem či jinak obtěžují okolí. A městská policie musí tyto incidenty co chvíli s větším či menším účinkem řešit.

Město však nemá povolovací či zamítací pravomoc. Je vlastníkem sousedního pozemku, takže může jedině stejně jako ostatní sousedi coby účastník stavebního řízení  uplatňovat námitky, pokud  navržené řešení nebude mít všechny potřebné náležitosti.

„Pod názvem pivnice si většina lidí představí neútulné, potemnělé a velice zakouřené prostředí, kde se o čistotu moc nedbá. Chtěl bych v Českém Brodě vybudovat prostředí, které změní pohled na název pivnice," říká Lukáš Šebesta, který má záměr tuto provozovnu otevřít.

„Chápu lidi, kteří podepsali petici, ale chci udělat pivnici, která v Českém Brodě chybí, čisté, útulné místo pro slušné lidi," dodává a plánuje v celoročně užívané pivnici neotevíratelná okna proti případnému hluku, terasu otevřenou jen do doby začátku nočního klidu, každé ráno úklid okolí, v pivnici monitoring kamerovým systémem atd.

„To, že nám město neumožnilo vybudovat parkovací místa, vývoj celé věci velmi pozdrželo, ale budeme hledat jiné možnosti a určitě nás to od záměru otevřít pivnici neodradilo," říká s tím, že po zahájení stavebního řízení očekává odvolání lidí z okolí, aby se otevření pivnice oddálilo. „Těším se ale, až otevřeme a lidé, kteří podepsali petici, třeba po čase přijdou a řeknou – ono to funguje a bez obtěžování okolí," dodal.

Jana Martinková - Kolínský deník

08.02.13 Z města

Komentáře:

  1. [1] hanka 41.118.broadband14.iol.cz

    A pro děti by se na sídlišti nic udělat nemohlo?Jen to oprýskané hřiště a pár herních prvků.....To je smutné....

    13.02.13, 17:09:31
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist