Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

Odchycení psi stojí město ročně přes 60 tis. Kč

Do náplně práce strážníků Městské policie Český Brod (MP) patří i odchyt volně pobíhajících psů, ať už se jedná o psy zaběhnuté nebo psy, které jejich majitelé nechali napospas osudu. V případě, že se Vám pes zaběhne, provede hlídka MP jeho odchyt a poté je pes umístěn na 24 hod. do odchytové klece na dvoře MěÚ Český Brod. Druhý den je pes převezen do útulku v Lysé nad Labem, která je smluvním útulkem města. O odchytu psa zároveň informujeme veřejnost prostřednictvím úřední desky, městských webových stránek a Facebooku.

 

V případě odchytu je majiteli pes navrácen strážníkem MP nebo zaměstnancem útulku, ale vlastník psa je povinen uhradit náklady za převoz psa do útulku, jeho preventivní ošetření, kterým prochází každý pes umisťovaný do útulku, nebo náklady na uspávací látku do narkotizační střely v případě nutnosti uspání psa.

Co dělat, když se vám ztratí pes? Po ztrátě se snažte co nejdéle zůstat na místě, pes se většinou vrací, i když někdy až za několik hodin. Pokud na místě zůstat nemůžete, tak se na místo vracejte.

Doporučujeme všem majitelům psů, aby vybavili své miláčky minimálně obojkem se známkou, na které bude vyraženo číslo telefonu majitele. Ještě lepší variantou je nechat psa načipovat a přihlásit do Národního registru. Cena čipování je závislá na konkrétním druhu čipu a pohybuje se cca mezi 400 až 700 Kč.

Co dělat, když naleznete psa? Zvažte bezpečnost odchytu zvířete, při pokousání psem nezjištěného původu, který uteče, riskujete preventivní léčbu vztekliny. Pokud se budete pokoušet jej chytit, delším přemlouváním si můžete získat jeho důvěru. Pomůže, máte-li také psa, který je mu sympatický. Po odchytu buď navštivte se zvířetem veterináře pro kontrolu identifikace, zda nemá čip, nebo kontaktujte hlídku MP (736 675 756) a zanechte na místě oznámení o nálezu.

Nežli však hlídku MP zavoláte, zvažte prosím, zdali je pes pro své okolí opravdu nebezpečný, zraněný nebo zjevně nemocný. Kapacita psího útulku je totiž často omezená a rovněž je nutné uhradit za psa poplatek 3.000 Kč.

17.09.14 Z města

Komentáře:

  1. [1] J. Talacko 184.158.broadband6.iol.cz

    Jen jednu výtku bych měl. V tomto nepodepsaném článku se zcela nepokrytě propaguje jeden z mnoha soukromých komerčních registrů. Záměr či neznalost?

    21.09.14, 18:20:04
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist