Zdravý Brod
Město Český Brod

Aktuality

Odbahnění a revitalizace návesního rybníku Štolmíř

Rok se s rokem sešel a máme pro Vás nové informace k akci „Odbahnění a revitalizace návesního rybníku Štolmíř“. V loňském roce proběhla dvě komunitní projednání za účasti zástupců vedení města Český Brod, místní organizace Českého rybářského svazu a projektanta, přímo ve Štolmíři. Hlavním tématem bylo komplexní řešení návesního prostoru v návaznosti na tento projekt. 

Jak jsme již psali v loňském roce, místní organizace Českého rybářského svazu ve spolupráci s městem Český Brod získala dotaci na odbahnění a revitalizaci návesního rybníka ve Štolmíři. Dotace bude poskytnuta ze Středočeského Fondu životního prostředí a zemědělství v rámci Tématického zadání „Zkvalitnění životního prostředí“. V letošním roce se podařilo městu Český Brod získat další finanční prostředky na dofinancování této akce, a to z dotačního programu Ministerstva zemědělství „Podpora opatření na drobných tocích a malých vodních nádržích“.

Na jaře letošního roku proběhlo výběrové řízení na výběr dodavatele stavby a vítězem se stala společnost HB Golf s.r.o. z Havlíčkova Brodu. Je tedy vše připravené a práce mohou začít! Nejprve dojde k postupnému vypuštění rybníka a následně bude slovena rybí obsádka. Poté bude dno rybníka vystružkováno, aby mohl sediment před vytěžením vysychat. Na podzim by měl být vytěžený sediment převezen  na nedaleké pozemky v k.ú. Štomíř, kde bude zaorán do orné půdy a na jaře 2018 se plánuje opětovné napouštění rybníka.

V rámci projektu dojde nejen k vlastnímu odbahnění, ale i úpravě hráze a zachování litorálu, který slouží jako úkrytové a rozmnožovací útočiště pro rozmanité druhy ptactva a obojživelníků.

Předpokládané náklady jsou 3.600.000 Kč.

Termín realizace je září 2017 až březen 2018. Vypouštění rybníka započne od 31.7.2017. Výlov proběhne 5.8.2017.


12.07.17 Aktuality

Komentáře:

 1. [1] starousedlík 193.130.nasnet.cz

  Je hezké že se konečně něco začne dělat . Zajímalo by mne kdo přišel na to že to smradlavé rákosiště množírna komárů je domovem mnoha druhů ptáků a že i přes odpor občanů Štolmíře by tam mělo zůstat. Všude se píše jak by se měly zvětšovat vodní plochy a tady se jde opačným směrem.

  12.07.17, 16:38:36
 2. [2] Hanka cdma-72-61.cust.vodafone.cz

  Komár není vázán na rákosí...A v těch rákosinách opravdu ptactvo żije.hah

  13.07.17, 22:45:31
 3. [3] starousedlík 193.130.nasnet.cz

  Komár není vázán na rákosí , ale na ten smradlavý močál který tam kvůli němu je . Skutečně je to krásný uprostřed návse rákosiště . U rybníka jsem každý den a rozmanité druhy ptáků no asi jsem slepý .

  14.07.17, 18:47:35

Přidejte nový komentář:přihlásit Facebookem


Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist