Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

Od 1. ledna 2015 třídíme rostlinný olej a plechovky

V souladu se zákonem o odpadech se v Českém Brodě již od roku 2011 třídí bioodpad. Od ledna budeme také třídit na 11 místech ve městě v souladu s tímto zákonem plechovky a další železný odpad. V neposlední řadě rozšiřujeme třídění rostlinných a fritovacích olejů z domácností, ale i jídelen, případně restaurací.

Tyto rostlinné oleje může každý občan, ale i podnikatelský subjekt odevzdat již od roku 2010 ve sběrném místě odpadu v Palackého 339, v areálu technických služeb (TS). Velké procento občanů tento systém využívá a tím neznečišťuje městskou kanalizaci, což je důležité pro snižování nákladů!

Také železný odpad včetně plechovek můžete odevzdat již 5 let právě ve sběrném místě odpadu. Toto bude i nadále pokračovat včetně rozšíření sběru ve městě. Tyto nádoby budou umístěny na místech, kde se nacházejí v současnosti kontejnery pro uložení šatstva a materiálu pro potřebné. Nádoby budou přístupné pro uložení komodit pro občany po dobu 24 hodin denně a budou vyváženy pracovníky TS vždy po naplnění při svážení košů minimálně 2x týdně.  Žádné zvyšování nákladů nepředpokládáme.

Nádoby pro uložení fritovacích a rostlinných olejů jsou označené: nádoby černé barvy s rozlišovacími samolepkami. Nádoby pro uložení plechovek a železného dopadu jsou označené: nádoby červené barvy s rozlišovacími samolepkami.

Co ukládat do nádoby určené pro uložení rostlinných olejů? Fritovací a rostlinné oleje z domácností a jídelen v plastovém uzavřeném obalu, v PET láhvích. Víko s otvorem je přizpůsobené právě velikosti PET láhve.

Co nevkládat do nádoby určené pro uložení rostlinných olejů? Neukládat motorové a jiné oleje, neukládat oleje ve skleněném obalu!

Co ukládat do nádoby určené pro uložení plechovek a železného odpadu? Plechovky od nápojů, konzervy, železný odpad velikosti přizpůsobenému otvoru.

Co neukládat do nádoby určené pro uložení plechovek a železného odpadu? Ostatní odpad.

Rozmístění nádob na území města bude vedle kontejnerů určených pro uložení šatstva: Český Brod: umístění mezi Lidlem , před hlavní budovou nádraží, Škvárovna u parku, v ul. Žižkova u nemocnice, nám. Arnošta z Pardubic pod kostelem, areál TS (u vchodu vedle závory), Mexiko v ul. Za Pilou, ul. Štolmířská (naproti bytovkám, u kontejnerového stání), ul. Komenského (u sportovní haly). Liblice: křižovatka ul. Školní a Bylanská (naproti MŠ), ve Staré Vsi (u dětského hřiště).

Právě hledání dalších úspor v souvislosti s tříděním odpadu v Českém Brodě došlo k návrhu snížení poplatku za odpad pro občany pro rok 2015, které bylo schváleno na zasedání zastupitelstva města 3. prosince.

Ing. Miroslav Kruliš, TS Český Brod

04.12.14 Z města

Komentáře:

  1. [1] xxx cdma-72-61.cust.vodafone.cz

    To budou takto malé?Pokud ano,tak ten na plechovky by se měl pořádně přišroubovat.......

    07.12.14, 11:34:22
  2. [2] Ing. Miroslav Kruliš ho245.net.msc-net.cz

    Jedná se o zkušební provoz. Nádoby se budou dle naplnění vyvážet 2-3 x týdně podle naplnění v rámci pravidelného vysypávání městských košů a kontroly kontejnerových míst určených pro třídění odpadu. Komodita se bude přímo předávat do sběrny a firmě. Dle zkušeností měst např. z Hlinska si nedělejme moc velkou naději. Ale uvidíme:)

    07.12.14, 12:10:03
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist