Zdravý Brod
Město Český Brod

Aktuality

Obnovení cesty do Klučova

Skupina nadšenců a dobrovolníků iniciovala na jaře 2019 první schůzky se zástupci našeho města a obce Klučov s cílem obnovit pěší cestu a alej mezi Českým Brodem a Klučovem. Díky získání stoprocentní dotace v roce 2020 ve výši 450.000 Kč z Programu péče o krajinu Ministerstva životního prostředí ČR a dobré spolupráci mezi všemi stranami včetně dotčených zemědělců, se idea stala skutečností.

Při obnově polní cesty a aleje došlo celkem k doplnění 34 ovocných stromů, 77 neovocných stromů a 745 keřů složených z domácích druhů. Byly voleny druhy snášející sucho a méně náročné na údržbu jako jsou jabloně, třešně, lípa, dub, svída. Zatravněno bylo 1690 m2.
Cesta vede kolem ČOV a sběrného dvora v Liblicích krajem pole a dovede Vás přímo do Klučova. Pomalu začíná nacházet své využití mezi místními lidmi i turisty z okolí. Jakmile se zezelená i právě zasetý travní porost, zmizí blátivé úseky, které mohou někoho od cesty odradit. Už nyní se na místo můžete sami vypravit a prozkoumat terén.
 
V letošním roce jsme podali žádost do stejného dotačního titulu a rádi bychom obnovili Alej na Velkých vrch a Alej u hřbitova. Pokud bude projekt podpořen, začneme s výsadbami na podzim tohoto roku.
30.04.21 Aktuality
Copyright © Město Český Brod, 2005-2021 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist