Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

Občanky a pasy bez místní příslušnosti

Koncem loňského roku jsme na našem úřadě zaznamenali opětovný zvýšený zájem o výměnu občanských průkazů, který trvá. Tento zájem souvisí jednak s končící desetiletou platností občanských průkazů, které byly vydávány při velké obměně občanských průkazů bez strojově čitelných údajů v letech 2006 – 2008, a nyní nastal čas pro výměnu občanských průkazů v těchto letech vydaných.

Druhým důvodem jsou příznivé čekací lhůty na zdejším úřadě, ať již na úseku občanských průkazů, či cestovních pasů, které se pohybují nejvýše v desítkách minut. A tak k nám začali dojíždět pro vyřízení své žádosti klienti z Černokostelecka, Pečecka a také Úvalska. Toto má spojitost se zrušenou místní příslušností pro vydávání občanských průkazů a cestovních pasů, kdy se občan může obrátit na úřad vydávající občanky a pasy dle svého výběru. V číslech se u nás jedná o 2911 žádostí o občanský průkaz v roce 2014, 3838 v roce 2015 a 4071 v roce 2016

Dalším ulehčením, tentokrát z pera Ministerstva dopravy, je možnost vyřídit si registraci vozidla a změnu vlastníka nebo provozovatele vozidla na kterémkoliv úřadě provádějícím zápisy do registru vozidel, a to od června 2017, čímž klientům odpadnou cesty za přepisem vozidla mnohdy na druhou stranu republiky.

Mgr. Klára Uldrichová, MPA
Ing. Jan Pohůnek

28.03.17 Z města
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist