Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

O víkendu přijdou rekordní mrazy, u Prahy bude v neděli ráno místy -25

Meteorologové očekávají, že víkendové noci budou extrémně mrazivé (ilustrační foto) | foto: Reuters Extrémní noční mrazy, především ze soboty na neděli, očekávají o víkendu meteorologové. Díky jasné obloze by prý mohl padnout i absolutní rekord -42,2. Po neděli se obloha zatáhne a bude občas sněžit. Teploty ojediněle nakouknou i nad bod mrazu.

Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, na jihu a jihozápadě bude zpočátku místy polojasno. Od severu se přidá sněžení, které bude večer ustávat. Zejména na východě Česka se budou místy tvořit sněhové jazyky. Teploty se budou pohybovat od -4 do -8, na severovýchodě až do -10 stupňů. Foukat bude vítr o rychlosti 3 až 7 m/s.

V pátek bude zpočátku zataženo, ale postupně bude oblačnost ubývat. Sněhové vločky se budou snášet z oblohy jen výjimečně. Noční teploty meteorologové odhadují na -13 až -17, při malé oblačnosti až -20 stupňů. Přes den na -6 až -10 stupňů. I v pátek bude vát vítr o rychlosti 3 až 7 m/s.

V sobotu se obloha vyjasní a kvůli zmenšené oblačnosti opět zesílí noční mrazy. Teploměr bude ukazovat od -16 do -20, v údolích ojediněle i hodnoty pod -25. Přes den zůstane -6 až -10 stupňů. Mírný severovýchodní vítr 2 až 6 m/s.

Ze soboty na neděli může podle meteorologů nastat nejmrazivější noc této zimy. "I v okolí Prahy by místy mohly ranní teploty v neděli klesnout na -25 stupňů a s napětím čekáme, zda bude pokořen absolutní teplotní rekord v některé z našich exponovaných mrazových lokalit, jako je Kvilda nebo Jizerka," uvedl ve čtvrtek ráno mluvčí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) Petr Dvořák.

Také druhý víkendový den bude jasno až polojasno. Přes den se navzdory mrazivé noci teploty mírně zvednou na -4 až -8 stupňů. Foukat bude vítr o rychlosti 1 až 4 m/s.

Od pondělí do čtvrtka bude oblačno, přechodně zataženo s občasným sněžením. Noční teploty se budou pohybovat od -5 do -10, zpočátku při zmenšené oblačnosti do -16 stupňů. Přes den vystoupí na -4 až +1 stupeň. "Oblačnosti opět přibude, přidá se i sněžení a mrazy se zmírní. Maximální teploty by se mohly ojediněle dostat už i slabě nad bod mrazu," uvádí Pavel Borovička z ČHMÚ.

Meteorologové vydali na nadcházející arktický víkend výstrahu právě kvůli velmi silnému mrazu. Platí od páteční desáté hodiny večer až do pondělní desáté hodiny ráno.

Zdroj: www.idnes.cz

09.02.12 Z města
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist