Sportovní Brod

Aktuality

O postupujícím rozhodne až třetí zápas

ilustrační fotoČeský Brod/ V úvodních dvou utkáních čtvrtfinále play off krajského přeboru mužů, které sehrál Český Brod s Benešovem rozhodnutí o postupujícím do semifinále nepadlo. Třetí utkání, které určí semifinalistu je na programu 30. března v Benešově.

Benešov B – Český Brod 51:72

Béčku Benešova se utkání vůbec nepovedlo. Domácí tápali hlavně v zakončení. O jejich střelecké potenci svědčí nejlépe to, že jejich první koš ze hry padl až v sedmé minutě zápasu za stavu 0:11. Také tři technické chyby, které jejich hráči obdrželi v průběhu zápasů nesvědčí o jejich přílišné soustředěnosti na hru. Naopak hosté v Benešově příjemně překvapili. Rozhodující trhák se jim podařil těsně před koncem první půle, kdy získali náskok deseti bodů. V poslední čtvrtině basketbalisté Slavoje své vedení ještě zvýraznili.
Body: Civín 29, Šubrt 15, D. Šťastný 6, Šlégr 6, Švec 6, Holoubek 5, Kotýnek 5. Šestky: 22/8:34/24, trojky: 3:6, fauly: 29:25. Čtvrtiny: 9:11, 15:23, 17:20, 10:18.

Český Brod – Benešov B 81:82

Českobrodské basketbalisty mohutně povzbuzovala zaplněná hala, ale ani to jim tentokrát k vítězství a postupu nepomohlo. Hosté, kteří se z prvního utkání poučili, hráli o poznání zodpovědněji a disciplinovaněji.
Naopak domácí tentokrát zaspali úvod zápasu a po první čtvrtině prohrávali o devět bodů. Dotáhnout náskok Benešova se jim podařilo až v páté minuty poslední čtvrtiny. Poté se obě družstva přetahovala až do konce o vedení. V poslední vteřině za stavu 80:82 pro hosty, byl při trojkovém pokusu faulován domácí Šubrt. Jelikož ze tří trestných hodů proměnil pouze jeden, skončil zápas nejtěsnějším vítězstvím hostů.
Body: Šubrt 23, Civín 17, Švec 11, Šlégr 9, Holoubek 7, Chvojka 7, Čepička 3, D. Šťastný 2, Kotýnek 2. Šestky: 34/18:29/17, trojky: 5:5, fauly: 28:29. Čtvrtiny: 19:28, 21:21, 23:17, 18:16.