Zdravý Brod
Město Český Brod

Aktuality

O očkování

V médiích i na sociálních sítích běží rozbouřená debata, zda očkování je ta správná zbraň v boji proti koronaviru nebo se jedná již o nepřiměřený zásah do lidské svobody. Odpůrci očkování pořádají demonstrace, získávají významné přímluvce a hlasitě brání právo volby nechat se očkovat či nikoliv. Podle průzkumů je národ rozdělen na dvě přibližně stejně velké části.

Přesto dle většiny odborníků i zkušenosti ze zahraničí je očkování jedinou cestou, jak se dostat co nejrychleji a bez dalších zbytečných ztrát na životech do normálu. Čím úspěšnější očkování bude, tím dříve se děti vrátí do škol, otevřou se naplno všechny obchody, zmátoří se současnou krizí velmi trpící obory, jakými jsou cestovní ruch, pohostinství, kultura, sport či zábavní průmysl. Prostě již nebude důvod k restriktivním opatřením a člověk bude mít právo volby, jak bude trávit svůj volný čas, kam pojede na dovolenou a za co utratit své peníze stejně, jako měl před koronavirovou krizí.

K tomu je však potřeba, aby se nechalo očkovat co nejvíce lidí a naše společnost získala kolektivní imunitu. V tuto chvíli není podstatné, že neznáme přesně dobu, po kterou bude očkování fungovat. Důležité je zabránit dalšímu komunitnímu šíření a ochránit nejzranitelnější skupiny obyvatel, jako jsou senioři a lidé s omezenou imunitou. Pro úspěch očkování je také důležité, aby bylo dostupné nejlépe v místě bydliště či pokud možno v nejkratší dojezdové vzdálenosti. Proto nás překvapilo, že podobně jako tomu bylo i u prvotního stanovení testovacích míst na koronavirus, nebylo s Českým Brodem v očkovací strategii Středočeského kraje počítáno.

Proto jsme se na kraj obrátili a nabídli mu městskou strategii k očkování. Město je v ní připraveno zřídit očkovací centrum v areálu nemocnice se všemi požadovanými parametry, jako jsou dva samostatné vchody, čekárna či sociální zařízení. Jednáme i se subjekty působícími v areálu nemocnice o zajištění potřebného personálu a i tato jednání se vyvíjejí dobře. Kraj naší aktivitu uvítal a přislíbil zařazení do krajských očkovacích center. Spuštění očkovacího centra v našem městě je pak plánované na přelomu března a dubna 2021.

Situace s pandemií koronaviru není na začátku ledna vůbec dobrá, o čemž hovoří i čísla týkající se našeho města. Za celou dobu se touto virózou v našem městě nakazilo více než 500 lidí, z nichž 12 nemoci podlehlo. Aktuálně je evidováno 97 aktivních případů. Prosím stále o dodržování platných nařízení, noste roušky, dbejte ve zvýšené míře na hygienu a zachovávejte mezi sebou na veřejnosti rozestupy.

Přeji Vám pevné zdraví a všechno dobré v novém roce!

Jakub Nekolný
starosta města


Zdroj ilustračního fota: https://koronavirus.mzcr.cz/ockovani-proti-covid-19/ 

 

15.01.21 Aktuality
Copyright © Město Český Brod, 2005-2021 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist