Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Ze zdravého Brodu

Novinky z projektu Zlepšení mikroklimatických podmínek a revitalizace zeleně města Český Brod

Dne 7. 10. 2015 proběhl další kontrolní den, tentokrát se týkal řešení reklamací. V prvé řadě byl zhotovitel opakovaně žádán o odplevelení keřových výsadeb, o výměnu suchých keřů a opět o  stanovení závazného termínu výsadby nových stromů v ulici Komenského. Dále byl projednáván stav ostatních vysazených stromů.

Majitel firmy KHL EKO se omluvil za současný stav a přislíbil nápravu. Keřové záhony budou odpleveleny a keře dosazeny do 30. listopadu 2015, do stejného termínu budou nahrazeny suché javory v ulici Komenského a jeden jasan ve Štolmíři. V předjaří příštího roku bude zhotovitelem proveden hluboký řez u ovocných stromů vysazených v ulicích města a do 30. května 2015 by měly být předány opravené a jednou posekané trávníky.

Na závěr kontrolního dne se technický dozor investora i zhotovitel shodli, že většina stromů a keřů přežila letošní velmi nepříznivé podmínky se sníženou vitalitou, proto je třeba příští jaro stromy zkontrolovat a opět pravidelně zalévat, aby jejich nástup do nové vegetace proběhl v co nejmenším stresu a stromy se připravily na vysoké letní teploty.

Rost. Vodička
ODBOR ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ A ZEMĚDĚLSTVÍ

Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist