Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

Nové prvky v parčíku u radnice

Začátkem června 2015 proběhly výsadby trvalek v proluce na náměstí Husově vedle radnice. Dnes 8. června 2015 došlo k instalaci tří prvků na sezení. V dohledné době dojde k osazení ještě dalších tří.  

08.06.15 Z města

Komentáře:

 1. [1] Pruďas 46.254.broadband17.iol.cz

  Dřevěné bedny přístupné z jedné strany, obsypané materiálem, který bude za pár dní všude okolo a dětmi nebo zvířaty ohrožené trvalky. Úmysl dobrý, provedení a praktičnost zoufalé. Podobné prvky se běžně umisťují nepravidelně, do otevřeného prostoru a dále od chodníků pro jistý pocit soukromí. Rovněž bez zbytečného obsypání materiálem, který není vhodný, který znesnadňuje přístup, pohyb a ohraničuje zónu. Okolí dětských hřišť, odpočinkových míst a centrum obecně má být otevřené, bez překážek a s maximálním možným využitím plochy. K tomu patří zdroj pitné vody a jako okrasa, např. keře maliníku, ostružin, borůvek, nebo nízkých ovocných stromů, např. meruňky nebo švestky!
  Jak příjemné by bylo vidět, utrhnout si naše děti na náměstí nebo v parku ovoce...

  Vaše řešení není hezké!

  08.06.15, 19:56:27
 2. [2] Petra Ištvániková vmvidomino.cesbrod.cz

  Díky za názor, neznámý pisateli. Jste první.

  09.06.15, 10:46:26
 3. [3] Pruďas 46.254.broadband17.iol.cz

  Sadba trvalek a sypání nežádoucího materiálu, který vytváří dojem umělé pláže kdesi u moře, je v historickém centru opravdu nežádoucí. Nejsem proti podobným prvkům, naopak, ale i něco tak obyčejného se dá provést lépe. Když se podíváte o pár metrů dál, a sice na parčík vedle ZŠ, tak Vám jistě neunikne, jak přirozeně a útulně působí jedna lavička pod mohutným stromem… Trvalky a kačírek nejsou v gotickém městě a zvláště v jeho centru správnou cestou. Další věcí, která mne zaráží je samotné provedení dřevěných prvků, které měly být řešeny jako roštová konstrukce, aby se na nich nedržela voda a přirozeně větrala. Rovněž by nepůsobila tak masivně, nehledě na to, že by se z materiálu na jeden takový prvek, daly vyrobit všechny tři. Z mé strany vše a doufám, že přání místních, aby dalším zásadním projektem, byla obnova centra, bude vyslyšeno, včetně požadavků památkářů.

  09.06.15, 13:04:14
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist