Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

Nové názvy ulic v Českém Brodě a Liblicích

jména ulicVážení občané,

v našem městě se nachází několik ulic, které nemají jméno. Jsou se zde i případy, kdy dvě ulice mají jméno stejné, což je v rozporu s platnou legislativou. Tento stav je potřeba napravit a proto odbor rozvoje předkládá do zastupitelstva návrh na schválení nových názvů ulic v Liblicích a Českém Brodě. V příloze článku je seznam ulic s čísly popisnými, kterých se změna týká.

Při volbě názvů se vycházelo z dřívějších pojmenování nebo jde o drobnou úpravu názvu (např. místo Za Drahou nově U Dráhy). Při duplicitách je samozřejmě přejmenovávaná ta ulice, kde je méně domů a méně lidí se to dotkne. U liblické lokality po bývalém školním statku je podle staršího názvu navrženo jméno Ve Dvoře, ale již jsme zaznamenali i návrhy Na Statku nebo U Kapličky. Záležet tedy bude na zastupitelích, jaké jméno zvolí. A určitě se přikloní k názoru místních.

Majitelé dotčených nemovitostí budou upozorněni informačním dopisem do schránek v místě nikoliv na adresy trvalého pobytu. Pokud se k této záležitosti chcete vyjádřit, je možné písemně, elektronicky nebo i ústně kontaktovat odbor rozvoje města Český Brod nebo se ve středu 15. května 2013 zúčastnit přímo zasedání Zastupitelstva v obřadní síni města, náměstí Husovo 70.

Jakub Nekolný

předkladatelská zpráva nazvy ulic.pdf 39 kB

07.05.13 Z města

Komentáře:

 1. [1] brouček ho242.net.msc-net.cz

  Názvy ulic mi připadají spíše mateřskou školku.To nemáme nějaké lepší nápady--třeba i název Liblice U Kapličky je už lepší. Ale spíše by bylo vhodné pojmenovat Brod po lidech,kteří pro něj něco udělali..Ale je fakt,že ti se asi nenajdou,tak pak by bylo vhodné se podívat do dějin.Tam velikáni byli.

  08.05.13, 10:34:33
 2. [2] Miloš Němec ho246.net.msc-net.cz

  Dobrý den.
  Jako jeden z dotčených si dovolím reagovat na navrhovaný název ulice, která se týká mě konkrétně. Jde o návrh ulice Lukavského. Osobně nemám nic proti herci Radovanu Lukavskému (předpokládám, že byl podnětem), nicméně si myslím, že ač v Českém Brodě nějaký ten čas trávil, není s ním nijak zvlášť spjatý a s danou lokalitou ještě méně. Osobně bych pro tuto ulici, musí-li se již měnit její název, měl několik jiných návrhů. Preferoval bych názvy místně používané. V minulosti se samotě na kounickém kopci vžil název "U Sedmi větrů", pak by mohl být návrh například "Pod sedmi větry" (pod Malým vrchem je již použito). Další možností by mohlo být "V Mexiku" (příp. "Mexiko"), odpovídající spíše dnešnímu lidovému označování. Máme-li hledat v osobnostech, které mají s Českým Brodem něco společného, pak bych se nebál najít takovou, která se o rozvoj města opravdu zasloužila ... co třeba "Císaře Zikmunda" ...? Určitě se ještě najdou i jiné nápady, proto bych rád ostatní dotčené vyzval: Sem s nimi.
  Nakonec ještě jednu technickou otázku. Nejsem až tak znalý zákonů, proto bych se rád informoval, zda skutečně obě strany prodloužení ulice Sportovní, lze považovat za jednu ulici, i když přesně nenavazují (to jen pro jistotu, abychom si do budoucna ušetřili další nepříjemnosti s měněním adresy na všech úřadech a jiných instituucích).
  Co se týká názvů ostatních ulic, ponechám rád prostor lidem, přímo těmito změnami dotčenými.
  S přáním hezkého dne.
  Miloš Němec

  08.05.13, 19:42:50
 3. [3] honza 88.146.156.42.nasnet.cz

  Dobrý den, zdá se mi že úředníci nemají nic lepšího na práci nebo se nudí???jsou to opravdu tak hrozné problémy.Nebylo by lepší se zabývat podstatnějšími věcmi?nebylo by dobré se alespon zeptat dotyčných a dotčených občanů jaký mají na to názor??kdo bude hradit náklady spojené s přejmenováním- občanský průkaz, pasy, ostatní doklady a průkazy???

  09.05.13, 18:55:49
 4. [4] Boháček 88.146.156.42.nasnet.cz

  Zajímalo by mě jaké dvě ulice jsou stejné??jestli máte na mysli ulice Za Drahou, tak jedna je v Českém Brodě a druhá v Českém Brodě-Liblicích tak nevim kde je problém. myslim si že větší problém bude s přepisováním dokladů,občanů, kterých se to týká..myslím si,že by jste se taky měli starat nejen o názvy ulic ale taky jak tyto ulice vypadají. Zrovna ulice Za Drahou svým povrchem- stěrk,hlína- značně zaostavá!! jsem zvědav co mi na to odepíšete.děkuji za odpověd!

  09.05.13, 19:02:02
 5. [5] Dočkalová a.mx.cesbrod.cz

  Dobrý den, v rámci obce se nemají vyskytovat duplicitní názvy obce. Ulice Za Drahou se nachází jak v Liblicích tak v Českém Brodě stejně jako ulice Sportovní. Výměna dokladů z důvodu přejmenování ulic není zpoplatněna správními poplatky.

  10.05.13, 15:16:53
 6. [6] Boháček 88.146.156.42.nasnet.cz

  [5] to víte až ted!!!...doufám že nebudu platit ani v kolíně, protože se nejedná o výměnu jen řidičského průkazu a občanského průkazu!!!Určitě to nebude jedna cesta,jak znám úřady, takže čas a naftu mi nikdo nezaplatí..

  14.05.13, 06:18:28
 7. [7] Claudyus 81.19.47.92

  Dobrý den,
  namísto názvu ulice Slepá navrhujeme, majitelé nemovitostí v této ulici a jejich známí, název ulice Hradní (oficiální dokument pro ZM Český Brod je již v podatelně).
  Děkujeme za zvážení našeho návrhu.

  14.05.13, 14:35:43
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist