Vzdělaný Brod

Aktuality

Nová generace spisovatelů a ilustrátorů Českobrodska nastupuje

V sobotu 18. září zahájil pódiová vystoupení Gothardského posvícení slavnostní křest Naší knížky. Čestnými kmotry byli paní spisovatelka Stanislava Jarolímková, ilustrátor Jiří Filípek, historik, učitel a spisovatel Vladimír Jakub Mrvík, starosta města Jakub Nekolný a živý nový maskot českobrodské knihovny lišák Čístko.

 

Unikátní dílo, jehož autory je 140 dětí ze základních škol Českobrodska, vzniklo v rámci projektu „Sdílené radosti a strasti škol ORP Český Brod III” (reg. č. CZ.02.3.68/0.0/0.0/17_047/0008647), který realizuje město Český Brod v partnerství s Regionem Pošembeří, o.p.s. a který je financován z rozpočtů EU, ČR a města Český Brod.

Z podia zamířili kmotři do radničního sálu informačního centra, kde se spolu se třemi odvážnými autorkami ze ZŠ Přistoupim zapojili do panelové diskuse pod vedením Valerie Ulíkové, mladé českobrodské „knihomolky,“ která sdílí svoji lásku ke knihám a každodenní radostem na youtube kanále „ZAČÍTÁRNA Vall“. Za přítomnosti dalších dětských autorů, jejich rodičů i prarodičů společně debatovali o tvůrčím procesu při psaní i ilustrování knih, čtení a svých dalších plánech.

O knihu, která vyšla v nákladu 200 ks, projevilo zájem i Podlipanské muzeum v Českém Brodě. Možná tam naši potomci za sto let najdou prvotiny budoucích oceňovaných spisovatelů, ilustrátorů či osob veřejně činných. Děkujeme všem zúčastněným a přejeme mnoho radosti a kreativity při další činnosti.

Ing. Jiřina Soukupová, manažerka projektu

31.10.21 Aktuality
Copyright © Město Český Brod, 2005-2023 | Přístupnost | GDPR | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist