Český BrodOficiální stránky města

Aktuality - Z města

Návštěva rumunské delegace v Pošembeří

Ve čtvrtek 11. prosince tým MAS Region Pošembeří společně s místostarostou města Pavlem Janíkem přivítali v regionu Pošembeří dvanáctičlennou delegaci z rumunského Ministerstva zemědělství a venkova - Řídícího orgánu Programu rozvoje venkova. Tato historicky první zahraniční návštěva byla vyústěním spolupráce MAS s Ministerstvem zemědělství ČR - Celostátní sítí venkova a Oddělením zahraničních vztahů Státního zemědělského intervenčního fondu Praha (SZIF).

Cílem společného setkání bylo představení procesu metody LEADER v našem regionu, příkladů „dobré praxe" a projektů realizovaných v rámci plnění Strategického plánu LEADER MAS Region Pošembeří a seznámení se s činností MAS.

Pro delegaci byl připraven odpolední doprovodný program, který jednoznačně ukázal, že se v Pošembeří máme čím chlubit. Jako první bod programu byla návštěva firmy Bohemia Apple v Tuchorazi, která se zaměřuje na pěstování jablek a výrobu moštů. Další zastávka byla v obci Břežany II, kde jsme navštívili farmu pana Jana Krále a také odbytové družstvo Berry, kde se vyrábí Břežanská pálenice. Poslední zastávka nás čekala v Kounickém pivovaru. Tady návštěvníci mohli shlédnout technologii výroby oblíbeného piva a přesvědčit se o jeho kvalitě.

Celý den byl pracovní a plný otázek a odpovědí, avšak ve znamení přátelské atmosféry i poznání. Rumunská delegace odjížděla do Prahy v podvečerních hodinách s úsměvem. Doufáme, že v regionu Pošembeří její členové nebyli naposledy a že to byl první krok k mezinárodní spolupráci v oblasti rozvoje venkova našeho regionu pod křídly MAS Region Pošembeří.

Petra Ištvániková, Region Pošembeří o.p.s.

12.12.14 Z města
Copyright © Město Český Brod, 2005-2020 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist