Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

Násilník útočil na matku, pak roztrhal policistovi košili

Ilustrační fotografie. Autor: DENÍKSyn zaútočil na svou matku. Pro většinu nepochopitelné. Tentokrát to bylo i s útokem na policistu.

Případ z Českého Brodu měl netradiční dohru. Vše totiž skončilo napadením policisty, který zasahoval na místě. A nešlo o nějaké „dohadování“ takzvaně v rukavičkách. Dvacet minut po čtvrté hodině ranní přijala tísňová linka 158 oznámení o nepatřičném chování v jednom z českobrodských domů.

Třicetiletý muž tam slovně napadal a urážel svou matku. Na místo okamžitě vyrazila hlídka policie z Obvodního oddělení v Českém Brodě. „Agresora několikrát vyzvala, aby svého jednání zanechal, jinak bude použito donucovacích prostředků,“ popsala Věra Žídková z kolínské policie. To se však minulo účinkem. Výtržník se otočil a vrhl se na policistu.

Snažil se jej oběma rukama napadnout. Mířil do obličeje. Poté se snažil policistu strhnout na zem. Výsledek celé potyčky? Policista si musí sehnat nové výložky a košili. Tu mu totiž raubíř při ataku roztrhal. Hlídka nakonec musela použít donucovací prostředky – hmaty, chvaty a údery. Teprve pak se útočníka podařilo položit na zem a přiložit pouta. Ke zranění útočníka ani policisty nedošlo.

Muž si poté vyslechl nelítostný verdikt. „S pachatelem bylo zahájeno trestní stíhání pro přečin násilí proti úřední osobě,“ uvedla policejní mluvčí s tím, že nyní mu hrozí trest odnětí svobody až na čtyři roky.

Zdeněk Holeček - Kolínský deník

01.09.11 Z města
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist