Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

Náměstí se v Českém Brodě změnilo v dopravní hřiště

Foto Martin ŠnajdrČeskobrodské náměstí ve čtvrtek uzavřely zákazové značky. Silnice se totiž změnila na dopravní hřiště.

Město Český Brod připravilo nejen pro žáky místních škol akci s názvem Dopravní hřiště, která se konala v rámci projektu Přívětivý Český Brod za finanční pomoci Revolvingového fondu Ministerstva životního prostředí České republiky. „Dnešní program jsme připravili u příležitosti evropské kampaně Den bez aut,“ prozradila koordinátorka projektu Irena Vomáčková.

Pro děti byly připraveny dovednostní disciplíny, test znalostí nebo třeba i jízda na kole, koloběžce, či kolečkových bruslích na dopravním hřišti. „Nad dopravním hřištěm dohlíží městští strážníci nebo i dopravní policisté,“ zmínila se Vomáčková. Strážci zákona dětem například měřili rychlost v úseku, kde ji omezovala značka na deset kilometrů v hodině.

Někteří si s rychlostí ale hlavu moc nelámali. „Měřím asi pět minut a už jsem naměřil i osmnáct kilometrů v hodině,“ komentoval jeden ze strážníků. Nakonec se ale našel i rekordman, který povolenou rychlost překročil více než dvakrát.

„Během celé doby na dopravním hřišti si policisté zaznamenávají, co děti udělaly špatně a pak jim podle toho udělí trestné body a vše ještě vysvětlí,“ informovala Vomáčková. Záporné, ale i plusové body děti také získávaly na stanovištích s dovednostními disciplínami. „Děti vozily vodu v kelímku nebo projížděly slalomem,“ zmínila Vomáčková. Nejlepší z nich pak byly vyhodnoceny a dostaly od organizátorů drobné odměny.

Martin Šnajdr - Kolínský deník

03.10.11 Z města
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist