Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

Mnoho předvolebního povyku pro nic aneb výběrové řízení na nového provozovatele skončilo

Po městě se objevil  anonymní  leták  „Nemocnice – nový velký problém na obzoru“ .

Je nám jasné, že jde o jednu z posledních předvolebních aktivit, ale závažnost zkresleného obsahu letáku nás vede k následujícímu vysvětlení. Dovolujeme si tedy ve stručnosti shrnout podstatné informace, které s Českobrodskou nemocnicí s.r.o. a Nemocnicí Český Brod s.r.o. souvisejí.

Jelikož se spolupráce s největším nájemcem v areálu nemocnice a provozovatelem lůžek následné péče firmou Českobrodská nemocnice s.r.o. neosvědčila a nepodařilo se dohodnout na řešení vysoké dlužné částky, město na jaře letošního roku vypovědělo nájemní smlouvu. Proč až tak pozdě? Dluh v minulém roce nerostl a jednalo se o možném způsobu řešení. Jednání bohužel zkrachovala. V letošním roce společnost opět přestala plnit své povinnosti a nehradila nájemné v plné výši.

Proto město vyhlásilo nové výběrové řízení, do kterého se přihlásili čtyři uchazeči. Dva z uchazečů nesplnili základní kvalifikační předpoklady a tak je výběrová komise složená ze zastupitelů napříč politickým spektrem musela vyřadit. Z nabídek Nemocnice Říčany a.s. a Nemocnice Český Brod s.r.o. výběrová komise doporučila a zastupitelstvo následně schválilo jako výhodnější druhou jmenovanou. Tento uchazeč nabídl cenu za převod pohledávek ve výši 13,4 oproti 5 mil. Kč a lepší platební podmínky (splatnost či jištění).

Kdo je vítězem výběrového řízení? Nemocnice Český Brod s.r.o. je vlastněna společností Medireco a.s. stejně jako několik dalších zdravotnických zařízení. Jde o přejmenovanou společnost Chirurgie Kartouzská, která v poslední době nebyla aktivní. Je pochopitelné, že nemocnici bude vlastnit samostatná společnost a nebude součástí jiné nemocnice. Celá skupina Medireco hospodaří s konsolidovaným obratem 150 mil. Kč a ziskem kolem 20 mil. Kč ročně. Ručitelem za směnku je právě Medireco, tedy movitá a již delší dobu fungující společnost.

Jednatel MUDr. Tomáš Tesař se již v prvním výběrovém řízení ucházel o provozování nemocnice v Českém Brodě, ale nebyl společně s firmou Anesan úspěšný. Není pravdou, že jeho trvalé bydliště je na úřadu městské části. Předvolební leták deklaruje, že využívá informace z obchodního rejstříku. Tyto informace ale překrucuje, nepravdivě interpretuje a o dalších podstatných mlčí. Je zřejmé, že jde o pokus manipulovat veřejné mínění s cílem poškodit současné zastupitele.

Celý proces změny provozovatele není u konce a nejedná se o nevratný proces. Zastupitelstvo schválilo výsledky výběrového řízení. Smlouvy o převodu pohledávek již bude schvalovat zastupitelstvo nové. To by si zcela jistě mělo pozvat na své jednání MUDr. Tomáše Tesaře i zástupce firmy Anesan.

Jakub Nekolný, Pavel Janík

08.10.14 Z města
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist