Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

Město navštíví italská a francouzská delegace

V úterý 14. října přijme starosta v Oranžové zahradě sedm zástupců z východního pobřeží Itálie, z regionu Marche. Guvernér a regionální politici z různých odvětví budou společně s vedením města, zástupci MAS Pošembeří a kraje diskutovat nad tématy regionální politiky.

Na programu jsou témata jako např. regionální rozvoj, turismus, podnikatelská sféra, školství, zemědělství. Po společném jednání bude následovat prohlídka podzemí, městských hradeb a poté se návštěva přesune na exkurzi do sadů v Tuchorazi a do Kounického pivovaru.

Druhou zahraniční návštěvou, která v říjnu zavítá do Českého Brodu je dvoučlenná delegace, z níž účastníci školních výměn budou jistě znát Gérarda Malfroya.  V průběhu této víkendové návštěvy, která navazuje na květnové partnerské setkání měst, se budou projednávat další možnosti spolupráce mezi českobrodskými školami, Českým Brodem a francouzským městem Pontarlier.

Budování vztahů se zahraničními partnery je důležité nejen pro školy, ale i pro podporu cestovního ruchu na Českobrodsku a prezentaci města v zahraničí.  

„A zároveň je dobré srovnat, jak se věci dělají u nás a jinde, protože v některých oblastech by se od nás v zahraničí mohli učit," dodal místostarosta Mgr. Pavel Janík.

24.09.14 Z města
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist