Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

Město chce naplnit areál nemocnice sociálními službami

V areálu nemocnice se opět pracuje. A nejen v něm, nyní se stavební práce rozjely na budově bývalé gynekologie, tedy samostatném pavilonu naproti areálu.

Vyměňují se okna, opravuje se a zatepluje fasáda a střecha. „Chceme upravit i park a zahradu otevřít pro veřejnost. Budou se upravovat také interiéry, rozvody, osvětlení a podobně," říká starosta Jakub Nekolný.

Město změnilo nájemce areálu nemocnice a prodalo pohledávky zhruba za 16 milionů korun. Peníze by mělo mít na účtu zhruba v polovině června. „Chceme je investovat zpátky do budov nemocnice. Máme připravené seznamy investic, odhady cen. Postupně od podzimu do příštího roku bych na nich chtěli pracovat," upřesnil starosta.

Město chce a už také může areál naplnit i jinými službami. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových městu povolil využití už nejen pro zdravotnictví, ale i pro další veřejně prospěšné činnosti.

Bývalý infekční pavilon by se měl například přebudovat na školu. Hotová je už studie, město vyhlásilo výběrové řízení na zpracovatele projektové dokumentace. Na akci by Český Brod rád získal dotaci od ministerstva školství.

„Uvažuje se, že rozestavěnou polikliniku i žlutou polikliniku využijeme pro sociální služby, například jako dům se zvláštním režimem, tedy azyl pro lidi v pokročilém věku, silně postižené například Alzheimerovou chorobou," prozradil starosta. Uvažuje se i o hospicu.

„Ve žluté poliklinice by mohla vzniknout malá Kolárka. Ne tak veliký projekt jako v Kolíně, ale drobné intervenční centrum pro matky s dětmi, nízkoprahové centrum a podobně. Dvě kanceláře a zázemí pro neziskovky, které ve městě fungují," předeslal dále Jakub Nekolný. V budově HTS (hospodářsko technická správa) by mohly časem vzniknou další kanceláře úřadu práce.

Jana Martinková - Kolínský deník

05.06.15 Z města

Komentáře:

  1. [1] beruška cbrod.bmb-green.cz

    A co dostupnost zdravotní péče?Nic? Jak jinak.A to budou děti chodit do té shnilé budovy bývalé polikliniky?Doufám, že tam budou komplet vyměněny rozvody elektřiny a odpady atd..Kolik to bude stát?

    05.06.15, 15:22:54
  2. [2] ilf 137.105.broadband6.iol.cz

    Špatně čtete beruško - škola by měla být místo infekce, pokud já čtu dobře. A čím rychleji špitál obživne, tím lépe. A šedá poliklinika /staveniště / to bych městu vysekl poklonu....

    08.06.15, 13:59:07
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist