Vzdělaný Brod

Aktuality

Letní škola pedagogů Českobrodska 2021

Jaká byla? Opět skvělá a zase trošku jiná!

Část pedagogů se zúčastnila programu Letní školy pedagogů (dále LŠP) nazvaném „Restart kreativity“  v týdnu od 16. – 20. srpna v samém centru Kutné Hory.  Zázemí nám bylo poskytnuto v jednom z historicky nejhodnotnějších a nejvýstavnějších kutnohorských klasicistních domů - v domě „U Rytířů“, v těsné blízkosti pozdně gotické kamenné kašny.

 

Část seminářů probíhala v místě pobytu, jiné v Kutné Hoře a přilehlém okolí. Učitelé si mohli vybrat a zúčastnit se seminářů, které se zabývaly didaktickými technikami, inspirativními výtvarnými dílnami i osobnostním rozvojem. V odpoledních a večerních hodinách byla možnost zúčastnit se badatelské procházky po okolí Kutné Hory, komentovaných prohlídek v chrámu sv. Barbory, prohlídky Vlašského dvora nebo programů připravených pro naši skupinu v Galerii Středočeského kraje (GASK). Zpestřením pro některé byla možnost vyzkoušet si alchymii na kutnohorském dvorku nebo ražbu pražského groše v rámci prohlídky Vlašského dvora.

V týdnu od 23. 8. 2021 bylo připraveno 6 seminářů v Českém Brodě a v Kolíně. Témata seminářů přispívala opět k seberozvoji učitelů i managementu škol. Více o programu na našem webu https://skoly-orp-cb.eu/letni-skola-pedagogu-2021/.

Novinkou letošní LŠP byly jednodenní semináře organizované ve spolupráci se Střední průmyslovou školou v Kolíně za podpory projektu Středočeského kraje. Velkým zpestřením byl zvláště workshop „Cesta do hlubin 3D technologií“, který lektorovali Ing. František Pražák a Ing. Lukáš Novák. Učitelé si odnášeli nejen vlastní výrobky vyrobené na 3D tiskárně, ale i příslib dalších možností spolupráce mezi jejich školou a našimi hostiteli.

Účastníci LŠP se opět shledali s oblíbenými lektory Mgr. Lucii Ulíkovou, Mgr. Jiřinou Bednářovou, manžely Znamínkovi nebo Mgr. Romanem Musilem, který nechyběl na žádné z našich LŠP. Poznali jsme ale i nové tváře, např.  Mgr. Zuzanu Labudovou, Ph.D., Mgr. Denisu Dědičovou a PhDr. Václava Trojana Ph.D. a pevně věříme, že i s nimi jsme se neviděli naposledy.

Dle získaného ohlasu od zúčastněných usuzujeme, že je letošní nabídka seminářů uspokojila a své nově nabyté zkušenosti využijí v praxi s dětmi ve třídách.

Děkujeme všem lektorům, účastníkům i členům realizačního týmu, Galerii Středočeského kraje v Kutné Hoře, Střední průmyslové škole, Střednímu odbornému učilišti a Jazykové škole s právem státní jazykové zkoušky v Kolíně.  

Letní školu pedagogů organizoval realizační tým města Český Brod a Regionu Pošembeří, o.p.s.  v rámci projektu „Sdílené radosti a strasti škol ORP Český Brod III” (reg. č. CZ.02.3.68/0.0/0.0/17_047/0008647), který je podpořen z rozpočtů Evropské unie, České republiky, města Český Brod a dalších obcí Českobrodska. 

Gabriela Vraj, Region Pošembeří, o.p.s

30.10.21 Aktuality
Copyright © Město Český Brod, 2005-2024 | Přístupnost | GDPR | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist