Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

LECCOS se ohlíží za prázdninami

Příměstský táborO letošních prázdninách jsme se v našem sdružení nenudili.
Hned začátkem července jsme v Rodinném centrum Kostička uspořádali poprvé příměstský tábor, děti z NZDM Klub Zvonice vyrazily na týden sjíždět řeku Otavu, proběhly potřebné opravy v prostorách RC Kostička, ale také jsme pracovali na nové podobě webových stránek a připravovali se na nové projekty.
Příměstský tábor LECCOS jsme úspěšně zahájili druhý týden v červenci. V průběhu prvního táborového turnusu s názvem Tajemství skřítků a strašidýlek plnily děti celý týden úkoly plné tajemství a strašidel. Vyrážely na výlety po okolí na koloběžkách, výtvarničily a také navštívily českobrodské podzemí. Poslední večer opékaly buřty, plnily noční stezku odvahy a společně přespaly v Kostičce.
Druhý turnus s názvem Putování do českobrodské historie děti přivítala Bílá paní Miranda, která zahájila celotýdenní táborovou hru. Děti se běhemtohoto týdne dozvěděly spousty informacíz historie našeho města a přilehlého okolí, navštívily Podlipanské muzeum, jezdily na výlety nebo muzicírovaly. Ve čtvrtek se jim opět zjevila bílá paní, která děti při noční stezce odvahy přivedla k pokladu.
Oba dva tábory vedla Petra Čurgaliová, s velkou podporou Iny Hammel a dalších dobrovolníků, kterým moc děkujeme.

Týden na vodě s dětmi z Klubu Zvonice uspořádali naši sociální a kontaktní pracovníci Jarda Nouza a Vašek Prokůpek. Děti si již poněkolikáté užily nejen jízdu na raftech, ale také táboření koupání a sportovní i společenské hry. Již tradicí se stala slizová válka, která je mezi dětmi velmi oblíbená.
Naše občanské sdružení ke konci prázdnin opustila koordinátorka NZDM Klub Zvonice Adéla Michková, která odchází na mateřskou dovolenou a dobrovolnice z Německa Ina Hammel. Přijali jsme novou koordinátorku Klubu Zvonice Denisu Průšovou.
Menší rekonstrukcev prostorách RC Kostička trvala téměř 4 týdny a to od konce července do druhé poloviny srpna. Veškeré opravy zdiva v přízemních prostorách, osazení nových futer a také oprava venkovní zdi na dvoře byla financována Městem Český Brod. Prostory pro rodinné centrum město zapůjčilo občanskému sdružení před 5 lety, především díky jeho finanční spoluúčasti na původní rekonstrukci objektu.
Děkujeme zástupcům a pracovníkům Města Český Brod za velmi operativní a vstřícný přístup k rekonstrukci. Děkujeme všem dobrovolníkům, kteří nám pomohli s přípravami před rekonstrukcí a úklidem po rekonstrukci.
Další informace o nás a o tom, co chystáme v novém školním roce naleznete na našich webových stránkách www.leccos.cz. Novou podobu webu chystáme na leden příštího roku.
Zpráva ke stažení clanek_ohlednuti_prazdniny.pdf

Za Občanské sdružení LECCOS - Dita Nekolná

26.09.11 Z města
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist