Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

Krátce z města - prosinec 2017

Přinášíme Vám stručný přehled o činnosti rady a zastupitelstva města. Podrobnosti k projednaným bodům je možné si přečíst v zápisech ze zastupitelstva a rady města nebo si je vyžádat v tištěné podobě na Informačním centru a v Městské knihovně.

Od 1. prosince 2017 město zavedlo v rámci realizace projektu Nové funkce IS města Český Brod podpořeného z MMR ČR další službu pro občany. Jde o rezervační systém online, díky kterému se můžete na http://rezervace.cesbrod.cz z pohodlí domova objednat k našemu pracovníkovi a vybrat si den a čas, který vám vyhovuje. Systém je možné využít i z mobilních zařízení.


KD SVĚT reaguje na výrazný zájem o rezervace vstupenek. Mění délku platnost rezervací z doby neomezené na dobu v trvání 1 týdne. Více informací v článku.


Od 10. prosince 2017 začnou nově jezdit víkendové noční vlaky i do Českého Brodu. Odjezd ve 2.30 ze stanice Praha hlavní nádraží.


 Naše českobrodské nohejbalistky na světovém šampionátu v Nymburce úspěšně zabodovaly. Podrobnosti Vám přiblíží článek Trůny královen nohejbalu se nezachvěly (www.nohecmagazin. cz/index.php/reprezentace/1818-trny-kralovennohejbalu-se-nezachvly).


V sobotu 1. prosince proběhlo v městských částech ve Štolmíři a v Liblicích rozsvícení vánočních stromů a v neděli pak se mohli českobrodští občané účastnit po pochodu světýlek rozsvícení vánočního stromu u zvonice s doprovodným programem základní umělecké školy a videoprojekcí na zvonici. Tím byly zahájeny adventní akce letošního roku, jejichž přehled vyšel v minulém ČBZ.


V listopadu rada města projednávala především úpravy rozpočtů příspěvkových organizací před koncem roku a dále materiály, které doporučuje zastupitelstvu města např. aktualizace Fondu sportu, kultury a volného času a s ním spjaté Programy podpory kultury, sportu a volného času, přidělení finančních prostředků neziskovým organizacím na investiční akce roku 2017.


Dům č.p. 12 na českobrodském náměstí prochází celkovou opravou. Po rekonstrukci střechy, fasády a obrazu Sv. Gotharda došlo k výměně výlohy.


Na náměstích Arnošta z Pardubic a Husově byly tento týden instalovány podzemní kontejnery, které nahradí plastové „vláčky“ v samotném centru Českého Brodu. Do konce listopadu proběhnou ještě terénní úpravy a zpevnění přístupových cest pro svozová auta. Kolaudace je naplánovaná na 15. prosince 2017, aby ještě před vánoci mohly být kontejnery předány veřejnosti k užívání


Koncem minulého týdne poctila Český Brod návštěva z našeho partnerského německého města Kőngenu vedená starostou města panem Otto Ruppanerem. Tématem návštěvy bylo prohloubení spolupráce hlavně v oblastech základního a středního školství, sportu a společenského života. Naši hosté navštívili mimo jiného místní základní školy, gymnázium, sokolovnu nebo sportovní halu včetně zázemí pro rehabilitaci a prohlédli si též historické centrum.

20.12.17 Z města
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist