Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

Krátce z města

Nová situace před nádražímMonitorovacím výborem Operačního programu životního prostředí bylo v rámci 35. výzvy doporučeno financovat projekty na zateplení hlavní budovy a budovy "školičky" Základní školy Žitomířská (1. ZŠ) v Českém Brodě. Práce by měly proběhnout v roce 2013 a mimo zateplení pláště bude zateplena i střecha a vymění se okna. Rozpočet přesahuje 10 milionů korun a poskytnutá dotace je 70%. Více na stránkách OPŽP.

Rada města neschválila pronájem ani prodej pozemků na vybudování parkoviště pro plánovanou novou Pivnici Kotelna na českobrodském sídlišti a tím tento záměr nepodpořila. Více o pivnici na www.pivnice-kotelna.cz.

Rada naopak schválila přepracování projektu rekonstrukce dopravního terminálu u nádraží a podání žádosti o změnu projektu před dokončením. Tím by se mělo těleso komunikace dostat dále od kořenů kaštanů a stavební práce by tyto stromy neměly nevratně poškodit. Většinu stromů mimo posledního kaštanu u kina bude tedy možné zachránit. Dokumenty k dispozici zde: www.cesbrod.cz/item/stavebni-upravy-v-okoli-nadrazi.

Všem Vám přeji hodně štěstí a zdraví v novém roce

Jakub Nekolný

27.12.12 Z města

Komentáře:

 1. [1] beruška cbrod.bmb-green.cz

  Jen malý dotaz pro upřesnění...bylo zamítnuto jen parkoviště u pivnice,nebo i pivnice samotná?Ten úžasný propagační odkaz mě dost znejistil.A také jsem se doslechla,že na minimálně jednom kaštanu u nádraží někdo udělal zásek(strom se dá v klidu poškodit tak,aby uhynul sám).Ale to jsem ještě neviděla na vlastní oči,takže se spíš ptám,co je na tom pravdy.

  27.12.12, 22:03:50
 2. [2] Nekolný Jakub, Bc. a.mx.cesbrod.cz

  Nechci se moc pouštět do rozboru fungování společného modelu veřejné správy v České republice. Tedy stručně, stavební povolení i u této pivnice je akt státní správy, který má být na samosprávě nezávislý. Čili splníš-li všechny podmínky stavebního řízení, obdržíš stavební povolení, ať se to radě a zastupitelstvu města líbí nebo ne. A jednou z podmínek je i zajištění parkovacích míst pro provozovnu. Zde se již majitel obrací logicky na město, neboť vlastní v okolí různé komunikace a další plochy. A rada města řekla ne. Jestliže si majitel a možný budoucí stavebník zajistí parkování na jiných soukromých plochách, podmínku splní a může požádat o stavební povolení, v opačném případě nikoliv.

  Odkaz jsem sem dal, aby lidi věděli, o čem je řeč.

  Rozhodně odmítám, že by někdo z úřadu či městských organizací úmyslně poškozoval stromy nejen u nádraží. Naopak naším záměrem bylo vyjít vstříc iniciativě na záchranu stromů a já jsem rád, že se řešení našlo. I když stále není vyhráno a čeká nás ještě hodně komplikací, aby navržená varianta mohla být uvedena do života.

  28.12.12, 09:48:50
 3. [3] beruška cbrod.bmb-green.cz

  Tak to není moc dobrá zpráva pro občany sídliště.Hospod máme v Brodě dost a další nepotřebujeme.Škoda,že ani petice nezabrala a pan Šebesta si ji vyložil naprosto opačně(dělá to pro lidi,lidumil jeden :-D).S těmi kaštany neobviňuji radnici,může to být i tzv. vandalismus prostý.....

  28.12.12, 12:45:43
 4. [4] treb ho242.net.msc-net.cz

  Je sice hezké,že se budou oteplovat školy a že přijde snad dotace na 70%.Kde chce město zadlužené na maximum-sehnat 30% na dokončení.Navíc chce město v r 2013 s dotací upravovat ul V lukách..I zde bude 60% dotace a kde město vezme dalších 40%.A pak chce město budovat sociální ubytovnu v areálu nemocnice.Tak asi nějaká dotace přijde,
  ,ale kde vezme město 40% na zaplacení,
  Naskýtá se otázka,zda město peníze na všechny akce má či se snad nebudu nadále zadlužovat město novými úvěry a nebo prodávat svých posledních pár nemovitostí?

  01.01.13, 01:48:44
 5. [5] sickel 147.231.80.70

  Hospodu tu fakt nepotřebujeme...spíš kvalitní, velkou, dobře zásobenou a dlouho otevřenou prodejnu potravin s přijatelnými cenami. Ani jedno z toho místní COOP Nymburk bohužel nesplňuje a supermarkety jsou na druhé straně města-)[3]

  09.01.13, 10:12:29
 6. [6] jane1 147.231.80.83

  Souhlasím, hospod a heren je v Brodě přebytek...a s nimi související nepořádek a opilci...divím, se jak mohli zastupitelé nepřijmout regulační vyhlášku, že by osobní zájem?

  11.01.13, 14:35:23
 7. [7] ilf ip-85-160-41-155.eurotel.cz

  [4] Jasné je, že bez dotací se v dnešní době město neobejde, protože ho vládní generalita o peníze oškubala. Proto se mi jeví sympatické dělat potřebné věci, i když momentálně nejsou prostředky. Podívejte, jak se zlepšil třeba park na Škvárovně . A pokud město
  nebude škubat občany přes daně z nemovitosti, tak jim fandím !

  18.01.13, 08:56:29
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist