Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

Konflikt vyvrcholil napadením policisty

Ilustrační foto.Autor: DENÍK/David TanečekZačalo to jako obyčejná potyčka před hospodou v Českém Brodě. Když se ji ale policisté snažili uklidnit, dopadlo to zcela opačně: napaden byl policista, kterého podle obžaloby agresor nakopl do obličeje.

Vše začalo po skončení bezpečnostní akce, kdy policisté vraceli služební automobil na oddělení v Kolíně. „Dostali jsme vzkaz, že se to pere před hospodou v Českém Brodě. Tak jsme tam vyrazili,“ popsal jeden ze svědků-policistů, který dorazil na místo. Jenže tam už se ale agrese obrátila proti policistovi, dostal kopanec do tváře. „Špatně mluvil, stěžoval si na bolest hlavy, měl ústa od krve a napuchlý ret,“ popsal další kolega při své výpovědi. Možného viníka policisté hned identifikovali a vzali ho z davu rozzuřenců. Ti začali ale policisty okamžitě dále napadat. Zaútočil každý, kdo měl pěsti. „Vím, že do kolegy začal mlátit dav žen, když jim nechtěl umožnit projít k zatýkanému,“ líčil policista u soudu.
Jakmile byl ale mladý agresor v autě, věci se teprve začaly dít. „Nejprve mi řekl, abych s ním šel do auta, že všechno vysvětlím,“ řekl obžalovaný.
Potom ale měl prý dostat pouta a nikdo se s ním nebavil. Policisté to ale naprosto odmítají. Následně se podle policistů dav přesunul k policejnímu autu a snažil se zadrženého osvobodit.

Jakmile obviněný byl zadržen a přiveden do policejního auta, dav protestoval. „Dostal jsem rozkaz, abych si sedl vedle obviněného a počkal, dokud s ním neodjedeme na oddělení,“ svědčil jeden z policistů.
V ten moment ale dav čítající podle policistů patnáct až dvacet lidí začal otevírat dveře policejního auta, aby osvobodil zadrženého. „Stáli jsme u dveří a snažili jsme se lidem zabránit, aby otevřeli dveře. Bylo jich ale hodně, nepodařilo se nám to,“ svědčil policista.
V nestřežené chvíli totiž přiběhl kdosi ke dveřím a otevřel stranu, na které seděl policista. To ho zaskočilo a umožnilo to obviněnému, aby prchl druhou stranou. „Nikdo mi nepomáhal. Viděl jsem jenom, jak policisté shodili na zem mého otce a klečeli na něm tři. Pocítil jsem ohromný vztek a chtěl jsem tátovi pomoct,“ řekl ke svému útěku obžalovaný.
Otec obviněného tvrdil, že byl při zatýkání policisty zraněn, na místo musela přijet záchranná služba, muž si stěžoval na bolest ruky. „Ze situace jsem pochopil, že to byla jeho manželka, která k němu přiběhla. Začala na nás křičet, že je vážně nemocný a že mu ubližujeme,“ svědčil dále jeden ze zasahujících policistů. Muž musel být lékařem ošetřen.
Soudní jednání bylo odročeno na začátek března, kdy se rozhodne o dalším osudu obou obžalovaných, jak mladíka podezřelého ze zaútočení na policistu, tak jeho otce.
Další útok na veřejného činitele se v Kolíně odehrál krátce po půlnoci na Nový rok, kdy devatenáctiletý mladík udeřil policistku.  Vložila se totiž do fyzického konfliktu mezi dva mladíky. Agresorovi za útok na veřejného činitele hrozí až šest let kriminálu.

Jakub Šťástka - Kolínský deník

06.01.12 Z města
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist