Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

Kdo získal Osobnost roku 2012?

osobnost roku 2012V lednovém Zpravodaji a na webu města byly zveřejněny kritéria a formulář pro nominaci na Osobnost roku 2012 města Český Brod. Samotné nominace tedy záležely na občanech města či zájmových sdružení.

Byly vyhlášeny 4 kategorie:

  1. Výrazný úspěch v oblastech vědy, kultury, sportu, školních olympiád, přehlídek apod., pro jednotlivce v celostátním měřítku.
  2. Výrazný úspěch v oblastech vědy, kultury, sportu, školních olympiád, přehlídek apod., pro skupiny v celostátním měřítku.
  3. Ocenění v rámci životního jubilea za celoživotní přínos pro město.
  4. Hrdinský čin.

Celkem bylo doručeno 6 nominací ve třech kategoriích. Rada města doporučila všechny nominace podpořit a ocenit navržené kandidáty. Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo 25. února na radnici pod patronací místostarosty Mgr. Pavla Janíka, který všechny přítomné přivítal, ocenil výsledky oceněných, vyzdvihl význam nominovaných osob i celého setkání.

Každá z nominovaných osobností v krátkosti seznámila přítomné hosty o svém dosaženém úspěchu a jak strastiplná či trnitá cesta to vlastně byla k dosažení výsledků v první a druhé kategorii. Při ocenění třetí kategorie vzpomínali a děkovali spíše všichni přítomní oceněným. S blahopřáním a poděkováním od místostarosty i tajemníka města obdrželi na památku stříbrnou plaketu, diplom, finanční hotovost a malý dárek. Pak už jen následovaly gratulace všech přítomných a slavnostní přípitek na závěr.

Osobnostmi roku 2012 se stali:

Ing. Jaroslav Petrásek st., v roce 2012 dosáhl ocenění Mezinárodního olympijského výboru (MOV) za filatelii. Obdržel medaili J. A. Samaranche za olympijské sběratelství pro každé ze tří sběratelských oborů – filatelii, olympijské mince a ostatní olympijské památky (memorabi lie). Medaile se uděluje v každém sběratelském oboru pouze jedna jednou za čtyři roky a to vždy v roce letní olympiády. Máme tedy v Č. Brodě zlatou olympijskou medaili.

Vít Sahula za zisk stříbrné medaile na Mistrovství Evropy v kategorii juniorů „Klasická kulturistika“ pro rok 2012 ve Španělsku.

Ondřej Hollas za sportovní úspěchy ve veslování - mistr republiky na veslařském trenažéru MČR junior, mistr republiky - dvojskif MČR junior, 2. místo reprezentace MČR Skif, 6. místo na Mistrovství Evropy ve Slovinsku.

Družstvo žen oddílu nohejbalu ve složení: Lucie Vokáčová, Lucie Fischerová, Lenka Cibulková a Kateřina Červenková, které dosáhlo následujících úspěchů:

Na MS v nohejbalu žen: singl 2. místo L. Vokáčová, Dvojice: 1. místo L. Vokáčová, L. Fischerová, (J. Moglichová), Trojice: 1. místo L. Cibulková, K. Červenková, (O. Řezáčová, V. Malátová, L. Plachá).

Vítěz 1. ligy v nohejbalu žen, vítězky na MČR v kategoriích: Singl žen 1. místo L. Vokáčová, 2. místo L. Fischerová. Dvojice: 1. místo L. Fischerová, a L. Cibulková, Trojice: 1. místo L. Vokáčová a L. Cibulková, K. Červenková, J. Blažková, V.Tymichová a 2. místo L. Fischerová, J. Moglichová, O. Svobodová, M. Chuchlová.

Božena Holubová - významné životní jubileum. Nominována farností pro obětavost a poslání kostelnice kostela sv. Gotharda bez nároku na mzdu.  Příklad člověka, který dokáže potlačit svůj osobní zájem ve prospěch druhých. Vyzdvižení vlastností obyčejné ženy, kterých se v naší společnosti nedostává.

Mgr. František Janík - při příležitosti odchodu do důchodu za celoživotní přínos pro SOŠ Liblice, ve funkci ředitele školy (25 let), sportovní aktivity pro město, sportovní organizace a veřejný život města.

Foto ze slavnostního vyhlášení

27.02.13 Z města

Komentáře:

  1. [1] Jirka 217.66.185.192

    Osobnost roku ? Celý tým cestovatelů do Norska !!"!

    02.03.13, 10:00:05
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist