Informační centrum pro mládež
Město Český Brod

Informační centrum pro mládež - Aktuality

Kam na školu?

Blíží se datum, kdy se žáci 9. tříd budou muset rozhodnout, kam pošlou své přihlášky na střední školu. Informační centrum pro mládež (ICM) Městského úřadu v Českém Brodě znovu pomáhá ověřovat Informační systém o uplatnění absolventů škol na trhu práce. Národní ústav pro vzdělání vytvořil informační systém ISA+, v němž najdete všechny školy a obory vzdělání, informace k přechodu na trh práce i do dalšího vzdělávání (www.infoabsolvent.cz).

Při výběru povolání Vám pomůže i profitest nebo videoukázky technických profesí. ISA+ přináší informace i pro žáky se zdravotním postižením nebo pro žáky se studijními problémy.

V podmínkách našeho ICM probíhá ověřování ve formě konzultací s řediteli základních škol a výchovnými poradci, na něž následně v učebně PC městského úřadu navazuje beseda se žáky s praktickým využitím ISA+. Ověřování projektu potrvá do konce února a využijí ho nejen 8. a 9. třídy českobrodských ZŠ, ale v rámci další spolupráce i ZŠ v  rozšířené působnosti obce (ORP).

Individuálně si můžete každý přijít zkusit ISA + na počítač v  ICM, Informační centrum na náměstí Arnošta z Pardubic 56. Těšíme se na Vás!

Zdenka Bočková, 5.1.2014, zdroj: Českobrodský zpravodaj

Copyright © Město Český Brod, 2005-2019 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
TOPlist