Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

Jak to vypadá s koupalištěm?

Léto pomalu končí, koupaliště zůstává zavřené a mnoho lidí se oprávněně ptá, co bude dál? Město se před časem stalo vlastníkem, když zchátralé koupaliště koupilo od T. J. Sokol. Za tu dobu se podařilo areál vyčistit, odstranit polorozpadlé stavby sloužící jako nejlevnější českobrodský hotel a pravidelně se také provádí nejnutnější údržba.

Samozřejmě s tímto stavem nejsme spokojeni a máme zájem prostor nadále využívat ke sportovním účelům.  Nápad využít prostor pro fotbalové hřiště s umělou trávou nebyl po dohodě s SK Český Brod uskutečněn a úplně se od něj upustilo, když rada města rozhodla o zachování bazénu pro možné další využití pro rekreaci českobrodských občanů.

Začali jsme tedy hledat jiné možnosti, jak obnovit bazén, než byla původně zamýšlená kompletní rekonstrukce za několik desítek miliónů. První variantu vidíme v postupné úpravě koupaliště do podoby jako je v Úvalech nebo v Kolovratech. S provozovatelem obou koupališť jsme vstoupili v jednání již na podzim loňského roku. Projevili zájem i o naše koupaliště a slíbili nám zpracovat do jara svojí představu. Odhadované náklady vychází asi na 1 mil. Kč a měl by je buď vcelku anebo po etapách hradit vlastník, čili město. Všechny provozní náklady by hradil provozovatel. Druhou, náročnější variantou je přestavba na přírodní koupací biotop... Zbytek článku si můžete přečíst v prázdninovém čísle Zpravodaje, které vyjde 15. srpna.

07.08.14 Z města

Komentáře:

 1. [1] Jana Suchánková ip-86-49-64-103.net.upcbroadband.cz

  Dobrý den,

  toto je rok a půl starý článek, změnilo se od té doby něco? Pokročilo město nějak ve svých úvahách nad budoucností koupaliště? Děkuji

  18.01.16, 11:30:46
 2. [2] Nekolný Jakub, Bc. vmvidomino.cesbrod.cz

  Město Český Brod v roce 2015 provedlo vstupní konzultaci s firmou LM POOL – Libor Mádl o možnostech obnovení městského koupaliště.

  Výsledkem rozvahy bylo řešení v režimu umělého koupaliště s úpravnou vody a předpokládanými náklady na realizaci v řádu 12 – 14 miliónů korun (bez specifikace předpokládaných provozních nákladů). Jelikož se jedná o koupaliště v režimu umělého koupaliště, musí být dodrženy všechny hygienické předpisy v v nejpřísnějším režimu a to má následně vliv i na dražší provozní režim.

  Na základě získaných podkladů byl dále objednán stavebně technický průzkum koupaliště, který provedla firma Diagnostika staveb Dostál a Potužák.

  S těmito výsledky jsme oslovili firmu Bazénová pohoda – Libor Frebort s požadavkem na vypracování posudku pro rekonstrukci koupaliště v rozsahu posouzení stavu stávajícího betonového tělesa s využitím Zprávy o stavebně technickém průzkumu, návrh technického řešení sanace betonového tělesa, předběžnou kalkulaci nákladů, návrh instalace technologie úpravy vody pro přírodní koupaliště včetně přípravy žádosti na KHS, návrh vybavení areálu, návrh způsobu provozování – ošetřování vody a finanční rozvahy realizace a provozních nákladů.

  V tuto chvíli se připravuje informativní materiál do RM a ZM pro rozhodnutí o dalším postupu řešení. Zde jsou jen tři základní varianty.

  1) vydat se cestou umělého koupaliště s vyššími pořizovacími náklady a pravděpodobně i provozními, ale ve vyšším komfortu teploty vody pro návštěvníky;

  2) vydat se cestou přírodního koupaliště s nižšími pořizovacími a pravděpodobně i provozními náklady, ale možností menšího komfortu vody pro návštěvníky (díky povinné alespoň částečné obměně vody může dojít k ochlazení vody v bazéně – tomu se snaží maximálně předejít navržená filtrace)

  3) vydat se cestou hledání jiné lokality pro výstavbu nového koupaliště včetně optimálního technického zabezpečení a stávající bazén využít pro jiné aktivity (např. skateboardové hřiště, případně doplněné o např. lezeckou ministěnu apod.

  Zároveň je v případě stávajícího koupaliště ještě nutno vyřešit možnost parkování a to bude do značné komplikace veliká. V dané lokalitě nemáme k dispozici dostatek vlastních pozemků, ani pozemků k odkoupení nebo dlouhodobému vypůjčení.

  19.01.16, 15:13:48
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist