Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

Jak se koledovalo v Českém Brodě?

V období 2. - 12. ledna opět proběhla tříkrálová sbírka. Jako každým rokem ji i letos pořádala Česká katolická charita za podpory místních farníků a jejich přátel. První králové se vydali za krásného, téměř jarního počasí na cestu na Škvárovnu a poslední skupinka koledovala v sobotu v Bylanech.

Skupinek králů bylo hned několik, prošli Český Brod a okolí křížem krážem a někteří k tomu i zahráli na flétnu či tamburínku. Tři králové zavítali také do Přistoupimi, Vrátkova, Kounic, Klučova, Liblic a Tismic. Vybírali nejen do kasiček, ale zazpívali i těm, kteří se sbírky nezúčastnili. Velkou radost udělali i babičkám a dědečkům v penzionu ANNA.

Do sbírky se zapojilo mnoho občanů, někteří už čekali přede dveřmi a dokonce si s koledníky i zazpívali. Jako poděkování obdrželi požehnání, kalendářík a tříkrálový cukr. Do sbírkových pokladniček se podařilo vykoledovat neuvěřitelných 48 951 Kč. Více jak polovina finančních prostředků bude věnována klientům Zvonečku v Bylanech, penzionu ANNA a dětem se zdravotním postižením ze ZŠ a PrŠ Český Brod. Zbytek peněz poputuje do azylového domu v Praze 8 a na nemocnici v Ugandě.

Děkujeme za všechny finanční příspěvky a samozřejmě i koledníkům za to, že věnovali svůj čas ostatním! A ještě jednou „…štěstí, zdraví vinšujem vám.“

21.01.14 Z města
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist