Aktuality - Všechny aktuality

Jak budou pokračovat práce na vybudování tlakové kanalizace a vodovodu v Liblicích

Kanalizace Liblice

Jistě každého občana Liblic zajímá, kdy bude zase moci jezdit po silnicích bez výkopů a překopů a kdy nebude muset volat fekální vozidlo na vyvážení žumpy. Čili odkdy bude moci začít používat přípojku tlakové kanalizace a vody. Je to jednoduchá otázka, odpověď je však složitější.

Nejdřív bychom Vás rádi seznámili se současným stavem výstavby akce. V současné době jsou položeny hlavní řady tlakové kanalizace i vodovodu ve všech ulicích Liblic. Na jednotlivých řadech proběhly úspěšně tlakové zkoušky, které potvrdily bezchybné uložení potrubí a také bezchybné provedení jejich spojů. Toto bylo předpokladem k povolení předběžného provozu a možnosti začít napojovat jednotlivé nemovitosti. Nyní je již kanalizační síť funkční a je možno ji začít používat. Dokud však nebudou připojeny všechny přihlášené nemovitosti, není možné provést konečnou úpravu povrchů komunikací.

Obyvatelé Liblic jsou postupně od konce června kontaktováni pracovníkem města a zástupcem dodavatelské firmy kvůli sjednání podrobných podmínek vybudování přípojek tlakové kanalizace a vodovodu. Také jsou již podepisovány smlouvy s firmou Zepris na dodání kanalizačních jímek případně i individuálně sjednaných prací na jejich uložení s každým majitelem nemovitosti. Zároveň probíhá budování přípojek k těm nemovitostem, jejichž majitelé již uhradili fakturu.

Předpokládáme, že v ulicích Na Parcelách, Ve Staré vsi, Bylanské, Školní a Lstibořské budou přípojky průběžně dokončovány v průběhu srpna a dále do poloviny září. Poté by již mohly být zahájeny práce na povrchových úpravách jednotlivých komunikací. Do konce září musí být zhotoveny povrchy komunikací zejména v ulicích Bylanské, Školní a Lstibořské. Zbytek přípojek bude budován v průběhu října tak, aby byla celá akce dokončena do poloviny listopadu. Samozřejmě na dodržení termínů má vliv průběh počasí a také včasnost placení faktur nasmlouvaných prací mezi zhotovitelem a jednotlivými majiteli nemovitostí.

Pevně věříme, že termíny budou dodrženy a problémy způsobené stavbou se budeme snažit průběžně řešit. Ještě jednou Vás prosíme o pochopení a maximální vstřícnost.

Za odbor správy majetku města Ing. Ivan Jacko

 

Určitě není na škodu připomenout všem, kteří se nepřidali k připojení na vodovod a kanalizaci, že je za pět minut dvanáct. V září a říjnu je poslední možnost tak ještě relativně levně učinit. Nejen si zhodnotíte svou nemovitost a ulehčíte život, ale také se zbavíte mnoha starostí do budoucna. Přísné ekologické zákony budou nepříznivě dopadat na všechny, kteří mají žumpy a vlastní studny. Kontrola bude daleko přísnější a s finančními postihy za nesplnění limitů. Možnost připojení bude v budoucnu zaručeně dražší a možná nejdříve za pět let. Také ztráta času při vyběhávání potřebných povolení je jistá. Věřím, že zvážíte tuto možnost a připojíte se ještě letos.

Děkuji Jaromír Fischer - starosta města

Copyright © Město Český Brod, 2005-2024 | Přístupnost | GDPR | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist