Portál sociálních služeb
Město Český Brod

Potřebuji si zařídit

Informace k Českobrodské dopravě pro seniory

Základní informace o službě Českobrodská  doprava pro seniory

PRO KOHO JE SLUŽBA URČENA?

Pro osoby s bydlištěm na území města Český Brod včetně místních částí, kterým je 65 a více let a dále osobám, kteří jsou držiteli průkazu ZTP nebo ZTP/P bez věkového omezení. Přepravovaná osoba může využít 1 osobu jako doprovod.

Služba je omezena na maximálně 20 jízd v měsíci. Zájemci o přepravu si musí požádat o průkaz opravňující využívat službu ČESKOBRODSKÉ DOPRAVY PRO SENIORY.

 

KDE JE MOŽNÉ ZÍSKAT PRŮKAZ OPRAVŇUJÍCÍ VYUŽÍVAT SLUŽBU?

Průkaz se vydává bezplatně od 20. 8. 2018 na Městském úřadě Český Brod, odboru sociálních věcí v kanceláři č. 24, nám. Arnošta z Pardubic 56, Český Brod v době:

Po 8:00 -11:00    12:00 – 17:00

Út 8:00 – 11:00

St 8:00 -11:00    12:00 – 17:00

K žádosti je nutné předložit občanský průkaz a případně průkaz ZTP nebo ZTP/P.

V případě, že se žadatel nemůže dostavit sám, je možné vyplnit plnou moc pro zřízení průkazu. S touto podepsanou plnou mocí, se pak může dostavit například někdo z příbuzných žadatele. Případně může pracovník za žadatelem o Českobrodskou dopravu pro seniory po předešlé domluvě zajít a vyřídit průkazku u žadatele v domácím prostředí.

Potřebný dokument k plné moci naleznete zde: Plná moc k vyřízení průkazu pro Českobrodskou dopravu pro seniory plna_moc.pdf 

 

KAM JE MOŽNÉ SE PŘEPRAVIT?

Přepravní místa na území města Český Brod jsou: lékařské ordinace a lékárny, úřady, obchody, poskytovatelé sociálních služeb, hřbitovy, pobočka České pošty, pobočky bank a pojišťoven, železniční stanice Český Brod.

 

KOLIK SLUŽBA STOJÍ?   

Za jednu jízdu zaplatíte 15 Kč. Jedou jízdou se rozumí cesta tam. Zpáteční jízda je zpoplatněna jako další jízda a musí být předem objednaná.

 

JAKÁ JE PROVOZNÍ DOBA SLUŽBY?  

Službu je možné využívat každý pracovní den v době od 6:30 do 14:30 hodin.

 

JAK MOHU SLUŽBU OBJEDNAT?  

Službu je nutné objednat minimálně 1 den před plánovanou jízdou v pracovních dnech v době od 7:00 do 17:00 hodin na telefonním čísle:  603 216 669

 

KDE SE MOHU DOZVĚDĚT VÍCE INFORMACÍ?  

Pokud Vás zajímají další informace o službě ČESKOBRODSKÁ DOPRAVA PRO SENIORY, můžete zavolat na tel. č. 730 870 953 nebo napsat email na tumova@cesbrod.cz

 

Dokumenty

Žádost o průkaz Českobrodské dopravy pro seniory zadost_formular_prukaz_27_08_2018.pdf

Leták s informacemi Českobrodské dopravy pro seniory PODPOROVANA_DOPRAVA_letak_A4_OK-oprava_for_print.pdf

Copyright © Město Český Brod, 2005-2020 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist