Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

Hasiči si vyzkoušeli zásah u hořícího skladu polystyrénu

Hasičské cvičení v Liblicích Autor: Martin ŠnajdrSkoro třicítka hasičů bojovala s požárem skladu polystyrénu v průmyslovém areálu v Liblicích u Českého Brodu. Šlo ale jen o cvičení.

Požár, tentokrát tedy naštěstí jen fingovaný, vznikl v jednom ze skladů podniku. „Uvnitř jako manipulovali s vysokozdvižným vozíkem a vlivem technické závady došlo k jejímu zahoření a oheň pak přeskočil na polystyrén v okolí," popsal velitel zásahu Pavel Šindelář.

Taktické cvičení začalo přesně v 8:34. „Dobrý den. Hoří nám sklad hotových výrobků – polystyrén," hlásila operátorce na tísňové lince vrátná podniku. Chvíli na to už byly v dálce slyšet sirény hasičských vozů.

První přijela posádka profesionálních hasičů z Českého Brodu.

Velitel zásahu okamžitě po příjezdu provedl průzkum, při kterém zjišťoval hlavně aktuální situaci na místě. „Nejdříve jsme vypnuli přívod hlavních energií do objektu a zahájili jsme hasební zásah s prostředky, které jsme měli v tu chvíli k dispozici, a čekali jsme na posilové jednotky," popsal velitel zásahu.

Mezitím vyhlásili poplach také členům výjezdových jednotek dobrovolných hasičů v nedalekých Poříčanech a Pečkách.

„Když přijely posilové jednotky, udělaly další proud přes příruční sklad a třetí jednotka z Peček potom dohašovala střechu z výškové techniky," řekl Šindelář.

Vše vypadalo jako skutečný zásah. Řidiči projíždějící na nedaleké silnici brzdili a koukali, co se to v průmyslovém areálu děje, a proč všude blikají hasičská auta.

Podobná taktická cvičení k prověření připravenosti požárních jednotek probíhají pravidelně každý rok.

„Je pro nás důležité vyzkoušet si součinnost s dobrovolnými jednotkami a hlavně komunikaci," uvedl velitel zásahu.

Na cvičení po celou dobu dohlíželi rozhodčí. „Nějaké chybičky by se určitě našly, ale v žádném případě by nějak neohrozily samotný zásah. Za mě hodnotím velmi kladně," uzavřel velitel českobrodské hasičské stanice Radek Matějec. Kompletní vyhodnocení ale zasahující hasiče ještě čeká.

Martin Šnajdr - Kolínský deník

20.07.12 Z města
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist