Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

Funkčnost registru vozidel na MěÚ v Českém Brodě?

registrOd 1. července byl celostátně spuštěn do provozu registr vozidel. Tento systém by měl snížit časovou náročnost a sjednotit činnost veřejnosti při styku s veřejnou správou.

Je veřejným tajemstvím, že ještě dva týdny před zahájením provozu základních registrů městské i obecní úřady neměly úplné informace k nasazení těchto registrů a nebyla ani možnost systém otestovat ve zkušebním provozu. Tudíž není čemu se divit, když po 1. červenci nastaly problémy, které bylo nutno řešit za pochodu.

Jaká je situace na MěÚ v Českém Brodě, na odboru dopravy?

„Dovozy, vývozy a přestavby fungují, vše je ale časově náročnější v porovnání se starým programem,“ uvedl Ing. Jan Pohůnek, vedoucí odboru dopravy a dodal, „například registrace a odhláška teď funguje, ale systém byl dnes již 2x přerušen, což nám komplikuje práci. Ze starého systému se nepřeklopila většina technických dat o vozidlech, proto se musí vypisovat ručně, a to značně zdržuje a komplikuje práci. Některá data dokonce nesouhlasí. Kdybych to měl shrnout, je to pro klienty, ale zejména pro úředníky velmi administrativně a časově náročné.“

V tuto chvíli však nedokážeme odhadnout, kdy bude celá situace s registry plně pod kontrolou a ve slibovaném provozu. Zatím nezbývá než doufat, že se všechny problémy a nedostatky v co nejkratší době vyřeší a registr bude brzy sloužit k plné spokojenosti.

Omlouváme se za vzniklé komplikace a žádáme vás o shovívavost.

MěÚ Český Brod

31.07.12 Z města
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist