Informační centrum pro mládež
Město Český Brod

Informační centrum pro mládež - Aktuality

EVROPSKÁ CHARTA INFORMACÍ PRO MLÁDEŽ - PRINCIP INKLUZE

V dubnu 2018 byla přijatá nová Evropská charta informací pro mládež, která nahrazuje starou verzi z roku 2004 a její rozšíření o zásady pro online informace pro mládež z roku 2009.

Proč je to důležité? Protože usiluje o zajištění práva mladých lidí na přesné, aktuální a komplexní informace z ověřených zdrojů. Obsahuje podrobně rozepsaných 9 principů práce s informacemi pro mládež, kterými se musí řídit informační centra pro mládež k získání certifikace. Tím je právě i naše ICM.

V následujících několika týdnech se blíže podíváme na jednotlivé principy nové charty, abychom upozornili, na co se mají zaměřit mladí lidé při získávání informací poskytovaných informačními centry pro mládež, prostřednictvím informačních služeb pro mládež v jiných institucích nebo za použití elektronických a dalších médií. 

Minulý týden jsme se blíže podívali na druhý princip zabývající se dostupností, tentokrát se podíváme, co se skrývá pod tím třetím. 

3. PRINCIP INKLUZE

Třetí princip se zaměřuje na oslovení všech mladých lidí, bez ohledu na jejich rozdíly. Informační centra by měla informace podávat všem bez rozdílu a podání informací by mělo být zdarma. Informační centra by se také měla snažit oslovovat všechny jejich demografické skupiny i podskupiny a využívat tedy k podávání informací více informačních kanálů. 

Znění charty v jednotlivých jazycích včetně seznamu zemí, které ji podepsaly můžete najít na stránkách Evropské informační a poradenské agentury pro mládež Eryica.

Článek ohledně kampaně usilující o rozšíření informovanosti o nových principech můžete najít na webu Národního informačního centra pro mládež. Jednotlivé principy jsou zároveň postupně sdíleny na jejich facebooku

Kristýna Štefanicová, 7.11.2018, zdroje: NICM, ERYICA

Copyright © Město Český Brod, 2005-2019 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
TOPlist