Informační centrum pro mládež
Město Český Brod

Informační centrum pro mládež - Aktuality

Drak přiletěl do Českého Brodu a učil děti třídit odpad

ICM tentokrát pozvalo Karlovarské hudební divadlo s představením Kterak čtyřhlavý drak Yrav Yvolrak pozřel Karla. Jde o vzdělávací program na podporu třídění a recyklace společnosti EKO-KOM se zaměřením na malé diváky.

Byla upršená středa, když se ránem k domu kultury vinuly pestrobarevné opláštěnkované stonožky dětí, aby zhlédly pokračování pohádky O Balynce, dobrém štěněti z minulého roku. Psí detektiv Balynka zavítal do Českého Brodu i letos, ovšem tentokráte musel vyšetřit, co to dělá rámus v Květinové ulici. A byl to čtyřhlavý drak Yrav Yvolrak, který se nakonec ukázal být hodným i užitečným.

Půvabný kulturní dům je přímo u českobrodského nádraží, nákladně přebudovaný ze starého kina Svět.

Na hodinách bylo teprve osm hodin, když první diváčci zaplnili svým hlaholem foyer v předsálí a oklepávali dešťovou vodu z  pláštěnek. Jako dokonalé souznění lze nazvat souhru herců Divadla Dětí a českobrodské divadelní techniky. Dvakrát plný sál dětí z mateřinek i ze škol základních se tak dočkal plnokrevné divadelní inscenace s latentním obsahem z environmentální říše. Je tomu tak, děti v Českém Brodu rády a dobře třídí. Pohádka je posílila ve snaze a přesvědčení a hlasitý třídící chorál halalí tralalí zněl městem i po odjezdu souboru do dalšího místa konání představení, kterým byly hodinu jízdy vzdálené Votice.

Kristýna Sklenářová

Copyright © Město Český Brod, 2005-2020 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
TOPlist